Maskeli çılgın aşık dehşeti

Bursa'da yüzüne maske takıp inşaat halindeki bir binaya çıkan 26 yaşındaki Cihad Mertoğlu, pankart asıp tabancayla havaya rastgele ateş açtı

Salı, 28 Aralık 2010 - 11:38

Maskeli çılgın aşık dehşeti

Nilüfer İlçesi Görükle Mahallesi Dumlupınar Caddesi'nde bulunan inşaat halindeki 5 katlı bir apartmanın 4'üncü katına dün akşam saatlerinde çıkan ve tanınmamak için yüzüne maske takıp, başına kapüşon geçiren bir kişi, üzerinde, ‘Eğer o Süryani güzeli kalbimi fetheder. Tek bir siyah beni için Ankara ve Paris’i feda ederim’ yazılı ve alt kısmında Einstein’ın fotoğrafı olan pankartı asıp tabanca ile rastgele havaya ateş etmeye başladı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polisin ikna çalışmaları sonuçsuz kalınca, bu kez bölgeye özel harekat timi sevk edildi. 112 Acil Servis’e ait ambulanslar da olay yerine gönderildi.

Polis, elektronik mühedisi ve adının Cihad Mertoğlu olduğunu öğrendiği genci ikna etmek yan binaya çıkıp kendisiyle konuşmak istedi. Polislerin gelmemesini isteyen ve hava aateş açmayı sürdüren Cihad Mertoğlu, yaklaşık bir saat süren uğraş sonucu ikna edildi.

Tabancasını polise teslim eden Mertoğlu, sorgulanmak üzere Görükle Polis Merkezi’nde götürüldü. Bursa'nın Konak Mahallesi'nde oturan, Mardin’in Midyat İlçesi'ndeki sevgilisiyle evlenmesine ailesinin izin vermediğini ileri süren mühendis Cihad Mertoğlu, sevgilisini ispat etmek için bu eylemi yaptığını söyledi. Mühendis Cihad Mertoğlu ile ilgili soruşturma sürüyor.

Faruk KAHRAMAN-Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA (DHA)

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle