Maskülen tarz nedir, nasıl kombinlenir?

Maskülen tarzı her sezon olduğu gibi bu sezonda da yerini aldı. Tabii tek bir farkla eski yıllarda bu tarzdan sadece bir parçayla bile kombin yapabilirken şimdilerde rahatlığın ön planda olduğu takım elbiseler de çok moda. İşte 2017-2018 Sonbahar Kış sezonunda maskülen tarzı kendinizde uyarlamak isterseniz bilmeniz gerekenler…  

17 Ekim 2017, Salı 13:14
A A

Şık maskülen tarz kombinler yapmak için çok rahat sokak stili yolları vardır. Yapmanız gereken tek şey kız giyimleri ile erkek tarzı kıyafetleri birbirleri ile karıştırmak...  

MASKÜLEN TARZ NEDİR?

MASKÜLEN TARZ NEDİR?

Maskülen tarz, keskin ve sert hatlarıyla güçlü bir imaj yaratmak isteyen kadınların, erkeklerin kendilerine has renkleri tercih ederek, kendilerine büyük bir ustalıkla uyarlamasıyla oluşan bir stildir.    

Bu tarzın önemli detaylarından bazılarını yüksek bel bol kesim pantolon, klasik tarz ceketler, geniş yakalı gömlekler, makosen ayakkabılar, papyon ve kravat örnek olarak gösterilebilir. Kadının gücü ve çekiciliğini ön plana taşıyan bu giyim tarzı Oversize (Standart beden) kabanlar, pantolon askıları ve loafer ayakkabılar bu stilin önemli imaj tamamlayıcılarıdır.  

Bu tarz parçalar kullanmıyorsanız maskülen tarzı detaylarda yakalayabilirsiniz. Dişi bir kadını simgeleyen kalem eteklerden, geniş yakalı gömleklere, fular ve fötr şapkalarda dahil parçalar kullanmak sizi maskülen tarza biraz daha yaklaştıracaktır.  

Smokin, maskülen tarzın önemli parçalarındandır. Smokin giyinerek iyi bir görünüme ulaşmak son derece basit. Parmak dekolteli ve bantlı topuklu ayakkabılar smokininizin altında çekici bir kadın görünümü oluşturur.  

Maskülen tarz, bugünlerde sokaklara da taşınmaya başladı.  

Günümüzün modası çok hızlı değişiklikler gösterir. Son dönemlerde ise maskülen tarzın sokaklardaki yansımasına bakılarak bu modanın ne kadar benimsendiğini görürüz.

Maskülen tarza ayak uydurmak isteyenler için yüksek bel bol paça pantolonlar, tercihi etekten olanlar içinse mini eteklerinizin altına klasik boy erkek çorapları ve makosen tarz ayakkabılar kullanabilirler.  

Kot pantolon bu stilin bir parçası kabul edilmese de siz maskülen detaylarla, kot pantolonu maskülen hale getirebilirsiniz. Kot pantolonları basit bir ceket-gömlek kombiniyle maskülen havaya sokabilirsiniz.  

MASKÜLEN DENİNCE AKLA GELEN İSİMLER

MASKÜLEN DENİNCE AKLA GELEN İSİMLER

Jane Birkin gibi moda tarihine adını altın harflerle yazdırmış isimlerin maskülen modasının yaratıcılarından olduğunu değinmeden olmaz deyip, günümüzde bu stili uyarlayan isimleri göz atmaya devam edelim. 

Maskülen rahatlığı ile bütünleşmiş isimler sayesinde kadınlar bu tip stilden daha çok haberdar oluyor.   

Geniş, erkeksi ve bir o kadar asil duran bu stilin öncüleri arasında Alexa Chung geliyor. 

Maskülen modasını kendi tarzıyla harmanlayarak kadınlara kombin konusunda ne kadar özgür olabilecekleri kanıtlayan bir başka isim de Man Repeller. 

Gerçek adı Leandra Medine olan Moda Blogger'ı Man Repeller (Erkek kaçıran) geniş ve rahat parçaları makyaj ya da aksesuarla feminenleştirerek, daha da dikkat çekici bir hale getiriyor. 

İşte maskülen tarzın rahatlığına varmanızı sağlayacak, size ilham olabilecek kombin önerileri...