McDonald's soyguncusu Emniyet'te intihar etti

McDonald's soyguncusu Emniyet'te intihar etti

McDonald's'ın iki şubesini soyduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Erhan T. Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün 7. katından atlayarak intihar etti.

Erhan T. sabah adliyeye sevkedilirken görüntülenmişti. Edinilen bilgiye göre, Şişli'de geçtiğimiz hafta McDonald's restorantını, kurusıkı tabanca ile soyup, 17 bin 500 TL ile kaçan Erhan T., dün sabah Mecidiyeköy'de aynı restorantın bir başka şubesi soyduktan sonra kaçmaya çalışırken yakalandı.

İfadesinde, ağabeyinin hasta kızı için soygun yaptığını söyleyen 23 yaşındaki Erhan T., bu sabah Şişli Adliyesi'ne sevk edildi. Erhan T. savcıya olay sırasında bir kişinin daha yanında bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine savcı, ek ifade için Erhan T.'yi tekrar emniyete gönderdi.

İddiaya göre Erhan T. tutulduğu Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün 7. katındaki nezarethaneden tuvalete gitmek istediğini söyleyerek çıktı. Polis gözetiminde tuvalete doğru ilerleyen Erhan T. kendini biranda camdan aşağıya attı. Erhan T. olay yerinde hayatını kaybetti. Olayla ilgili inceleme başlatılırken Erhan T.'nin intihar etmeden önce yanındaki kişinin adını polise verdiği öğrenildi.

"AŞAĞIYA ATTILAR" İDDİASI

Görgü tanığı olduğunu öne süren bir kişi ise, T'nin aşağıya atıldığını iddia etti. Bu kişi, "Aşağıya attılar" şeklinde konuştu.

Çıkan gürültü üzerine emniyet müdürlüğüne koştuğunu söyleyen başka bir kişi ise, "Yerde yatıyordu. Herhangi bir bağırma duymadık. Yere çarpmayla çıkan ses üzerine emniyete koştuk" dedi.


DHA