Meclise giremeyecekler

Meclis Koruma Müdürlüğü'nün yeni yönetmeliğine göre devlet büyüklerine karşı protesto eylemi yapanlar artık Meclis'ten içeri adım atamayacak

Meclise giremeyecekler

PROTESTOCUYA YASAK

TMBB Koruma Müdürlüğü Çalışma ve Görev Yönetmeliği yenilendi. Buna göre daha önce Meclis’te eylem yapanlar, eylem yapacağı istihbaratı alınanlar ve devlet büyüklerine karşı eylem yapmış olanlar artık Meclis’e giremeyecek.

2008’de Denizli Acıpayam gezisinde Başbakan Tayyip Erdoğan “Ekonomide gelişmeler çok iyi” deyince 63 yaşındaki çiftçi İbrahim Özen “Sen bunları benim külahıma anlat. Maval okuma” diye bağırmıştı. 11 Şubat 2006’da Mersin’de Başbakan Erdoğan, kendisini protesto eden çiftçi İbrahim Özen’e “Ananı da al git lan” demişti. Mustafa Kemal Öncel ve İbrahim Özen artık Meclis’e giremeyecek.

ŞAHİN’İN ODASINDA TELEKULAK

Toplumdaki ‘telekulak’ korkusu, yenilenen TBMM Koruma Müdürlüğü Çalışma ve Görev Yönetmeliği’ne de yansıdı. Başkanlık Binası Koruma Büro Amirliği, her sabah Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in odasında ‘telekulak’ dahil her türlü teknik cihaz araması yapacak

. Talep olursa, Başkanlık Divanı üyeleri, idare amirleri ve siyasi partilerin grup başkanvekillerinin odalarında da arama yapılacak. Eski uygulamada telekulak araması ihtiyaç duyulduğu zamanlarda yapılıyordu.