Meclis'te bu kez de mikrofon kırıldı

TBMM Genel Kurulu'nda İç Güvenlik Paketi'nin görüşmeleri sırasında kendilerinin verdiği önergenin okunmadığını iddia eden HDP Mardin Milletvekili Adil Zozani, katip üyenin mikrofonunu eliyle vurarak kırdı.

23 Şubat 2015, Pazartesi 23:27
A A

TBMM Genel Kurulu'nda geçtiğimiz Salı gününden bu yana, tartışma ve kavgalarla süren İç Güvenlik paketi görüşmelerine bugün devam edildi. Genel Kurulda HDP'li milletvekilleri verdikleri önergelerin okunmadığını belirterek başkanlık divanına geldi ve TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'a tepki gösterdi. Bu sırada Yakut, Katip üye Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'e diğer önergeyi okumasını istedi. Özçelik okumaya başlayınca da gerginlik yaşandı ve Zozani, Özçelik'in önündeki mikrofona vurdu. Bunun üzerine mikrofon kırıldı. Zozani'yi arkadaşları uzaklaştırırken, mikrofonun kırıldığını belirten TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime 10 dakika ara verdi.

Arada göreviler, kırılan mikrofonu onarmaya çalıştı.

"MİKROFONU SANA YEDİRECEĞİM"


TBMM Genel Kurulu’nda kırılan mikrofonun onarılmasının ardından söz alan HDP Hakkari Milletvekili Adil  Zozani, Katip üye Bayram Özçelik’in kırılan o mikrofonla kendilerine saldırdığını iddia etti.

Bu sözlere AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel tepki göstererirken, "Yalan söylüyorsun" diye çıkıştı. Bunun üzerine ses tonunu yükselten Zozani, "Recep Bey görüntüyü beraber inceleyeceğiz. Eğer Bayram Özçelik mikrofonuyla önce bize vurmaya yeltenmişse, yalanınla birlikte mikrofonu da sana yedireceğim. Bunu unutma. Bu saldırgan tutumunuzdan vazgeçin" dedi. Bu sözlere AK Partili milletvekilleri tepki gösterdi.

Ümit KOZAN-Fırat KESKİNKILIÇ/(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;