Meclis'te "darbeci" tartışması

AKP'li milletvekili Avni Doğan'ın "Darbecileri alkışladınız" şeklindeki sözleri Meclis'te tartışmalara neden oldu. CHP ve MHP milletvekilleri Doğan'ın konuşmasına tepki gösterdi

10 Kasım 2009, Salı 16:32
A A

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, tepkiler üzerine AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan'a kimleri kastettiğini sordu. Doğan, herhangi bir grubu kastetmediğini, sözlerinin MHP milletvekillerine yönelik olmadığını söyledi. CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, bu açıklamanın yeterli olmadığını, kimin kastedildiğinin açıklanmasını ya da özür dilenmesini istedi.

Söz hakkı alan MHP'li Mehmet Şandır sert bir konuşma yaparak "Bu sözleri bütünüyle kendisine ve grubuna iade ediyorum. Biz Avni Doğan'ın kim olduğunu biliriz. Partimizi "CHP ağzıyla konuşuyor" diyerek itham etmiştir. Özür dilemelidir." şeklinde konuştu.
 
CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol da, Avni Doğan'ın sözlerine itiraz etti.
MHP Grubu Avni Doğan'ın partilerinden özür dilemesini, bunun da tutanaklara geçirilmesini ısrarla istedi.

Tartışmalar üzerine sözlerine açıklık getirmek isteyen Avni Doğan, söz aldı. Doğan şunları söyledi: "Ben konuşurken "sen tetikçilik yapıyorsun" gibi bir sataşma yapıldı. Ben de "Bu millet kimin tetikçi olduğunu biliyor" dedim. Siz neden üzerinize alınıyorsunuz anlamadım. MHP'nin bugünkü üslubunu CHP'ye benzettim. Böyle bir benzetmeye hakkım var. Bu hakkımı kimse elimden alamaz" dedi.

Posta İnternet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;