Mehmet Aslan bahriyeli oldu

Mehmet Aslan bahriyeli oldu

04 Eylül 2009, Cuma 17:30
A A

Merhum ‘Gazinocular Kralı’ Fahrettin Aslan'ın oğlu ve dizi oyuncusu Mehmet Aslan, vatani görevini yaptığı Hatay'ın İskenderun İlçesi'ndeki Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törende yemin etti.
İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı'nda 4 haftalık temel eğitimlerini tamamlayan 2009/2 tertip kısa dönem 2 bin 564 acemi denizci için yemin töreni düzenlendi. Törene İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak, Anayasa Mahkemesi üyesi Ferruh Kaleli, Belediye Başkan Vekili Cemil Ugutmen, askerler, yemin edecek erlerin aileleri katıldı. Adını açıklamadığı yeğeni için törene katıldığını belirten Ferruh Kaleli'nin tören sırasında zaman zaman askerlerin fotoğraflarını çekmesi dikkat çekti. Havanın sıcak olmasına rağmen acemi erlerin yakınlarının yoğun ilgi gösterdiği yemin töreninde dizi oyuncusu Mehmet Aslan'ın da bulunduğu 2 bin 564 acemi denizci, ay- yıldızlı bayrak ve silaha el basıp yemin ederek usta asker oldu.

VATAN ONLARA EMANET

Mehmet Aslan'ın yemin törenini aile yakınlarıyla izleyen annesi Arzu Aslan da “Vatan onlara emanet. Çok mutluyuz” dedi. Yemin ederek usta asker olan Mehmet Aslan'ın vatani görevinin kalan süresini Gölcük Orduevi'nde tamamlayacağı öğrenildi.
Aynı birlikte askerliğini yapan Ali Kale, bu dönem birincisi olan oğlu Serkan Kare'ye ödülünü vermesi, duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN (Hatay), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;