Mehmet Topal Valencia ile anlaştı

Son dönemde sık sık gündeme gelen Mehmet Topal – Valencia flörtü yavaş yavaş şekillenmeye başladı

21 Nisan 2010, Çarşamba 12:34
A A

İspanyol Super Deporte gazetesinin iddiasına göre, görüşmelerde son noktaya gelindi ve Milli futbolcu Mehmet Topal, Valencia’nın teklifini kabul etti.

Gazetede yer alan haberde, İspanya’nın köklü kulüplerinden Valencia’nın, şimdiden gelecek sezon için yatırım yapmaya başladığı ve transfer planları içindeki en önemli isimlerin başında Galatasayalı Mehmet Topal ve İspanyol forvet Llorente’nin geldiği iddia ediliyor.

Bu sezon La Liga’da şampiyonluk yarışında Barcelona ve Real Madrid’in çok gerisinde kalan Valencia’da, takım kaptanları Baraja ve Albelda’nın yaşlanması kulüp yönetimi ve teknik heyeti dinamik ve yaratıcı bir orta saha oyuncusu aramaya itiyor. Bu arayışta da öne çıkan ilk isim Mehmet Topal. David Silva’nın Real Madrid’e transfer olması halinde ise golcü sıkıntısı yaşamak istemeyen ve Villa’ya yeni bir partner bulmak isteyen Valencia, İspanyol golcü Llorente’ye imza attıracak.

Super Deporte’de yer alan haberde, Valencia yönetiminin, Mehmet Topal ve Galatasaraylı yöneticilerle büyük ölçüde anlaşmaya vardığı ancak bonservis ücreti konusunda ufak pürüzler kaldığı ve bu konuda da anlaşma sağlandığı takdirde Topal’ın gelecek sezon kesin olarak siyah-beyazlı formayı giyeceği belirtiliyor.

Ayrıca gazetenin internet sitesinde yapılan “Mehmet Topal Valencia’ya faydalı olur mu?” anketinde %83 oranında “evet” oyu çıkaren “hayır” diyenlerin oranı sadece %17’de kalmış durumda.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;