Mehmetçik Vakfı 280 TL'ye kurban kesecek

Mehmetçik Vakfı 280 TL'ye kurban kesecek

23 Ekim 2009, Cuma 16:45
A A

TSK Mehmetçik Vakfı, vatanın ve ulusun güvenliği için şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere ve çocuklarına yardım amacıyla vekaleten kurban kesimi kapsamında bu yıl da vatandaşların bağışlarını alacak.

TSK Mehmetçik Vakfından yapılan yazılı açıklamada, bu yılki kurban bedelinin 280 TL (185 ABD doları/130 avro) olarak tespit edildiği bildirildi.

Açıklamada, dini vecibelere uygun özellikte temin edilecek kurbanlıkların, "modern tesislerde, hijyenik koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen vakıf personeli, veteriner, noter ve din görevlisi nezaretinde kesileceği" belirtildi.
Vakıf, 27-30 Kasım arasında kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde banka hesaplarına 26 Kasım Perşembe günü saat 12.30’a kadar kurban bağışlarını kabul edecek. EFT ile yapılacak bağışlar için ise son tarih 25 Kasım Çarşamba günü saat 16.00 olarak belirlendi.
Vakıf Genel Müdürlüğü, İstanbul, İzmir, Adana ve Samsun’daki vakıf temsilcilikleri ve şirketleri ile vakfın internet sitesindeki bağış formu kullanılarak kredi kartı ile ise 27 Kasım Cuma günü saat 16.00’ya kadar bağış kabul edilecek.

Yurt dışında bulunan vatandaşlar ise vakıf internet sitesi üzerinden kredi kartı ile on-line bağış yapabilecekleri gibi 24 Kasım Salı günü saat 16.00’ya kadar bulundukları ülkelerdeki banka şubelerinden vakfın hesaplarına da bağış yapabilecek.
Kesim sonrasında bağışçılara gönderilecek teşekkür mektubu ve noter onaylı kesim tutanağının ulaştırılabilmesi için bağış işlemleri sırasında kimlik, adres, telefon bilgileri ve vatandaşlık numarasının tam ve doğru olarak yazılması gerektiği belirtilen açıklamada, "Özellikle EFT yolu ile yapılan bağışlara ait adres bilgilerinin vakfımıza eksik ulaşması söz konusu olabilmekte ve bağışçılarımıza ulaşılmakta zorlukla karşılaşılabilmektedir. Bu nedenle EFT ile bağışta bulunan vatandaşlarımızın, adres bilgilerini vakfımıza ayrıca bildirmeleri önem arz etmektedir" denildi.

Açıklamada, vakfın vatandaşların kendi irade ve arzuları ile yaptıkları vekaleten kurban bağışlarını kabul ettiği, başka kişi, kurum veya kuruluşlara Mehmetçik Vakfı adına vekaleten kurban bağışı yetkisi vermediği bildirildi.

VEKALETEN KURBAN BAĞIŞI HESAP NUMARALARI

TSK Mehmetçik Vakfı’nın kurban bağışı ortak hesap numaraları ise şöyle:
TL için hesap no: 1996
ABD doları İçin hesap no: 1997
Avro için hesap no: 1998
Bağışların yapılabileceği banka şubeleri ise şunlar:
Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Tandoğan şubesi,
Türkiye Vakıflar Bankası Hava Kuvvetleri şubesi,
Türkiye Halk Bankası Meşrutiyet şubesi,
Türkiye İş Bankası Balgat şubesi,
Akbank Nenehatun şubesi,
Türkiye Garanti Bankası Yenişehir şubesi,
Türk Ekonomi Bankası Balgat şubesi,
Finansbank Necatibey şubesi,
ING Bank Çankaya şubesi,
Yapı ve Kredi Bankası Balgat Çetin Emeç şubesi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;