Önceki Fotolar

Melania Trump'ın stilinde bir Türk: Erdem Moralıoğlu

ABD'nin First Lady'si Melania Trump yılbaşı davetinde Türk modacı Erdem Moralıoğlu ait elbiseyi tercih etti. İşte Hollywood ünlülerinin de vazgeçemediği tasarımcılardan biri olan Erdem Moralıoğlu tasarım elbise... 

03 Ocak 2018, Çarşamba 09:53
A A

Kıyafet tercihleriyle sık sık gündeme gelen ABD'nin First Lady'si Melania Trump'ın giydiği bu elbise Türk modacının Erdem Moralıoğlu imzasını taşıyor.

47 yaşındaki Trump özel hazırlanan pembe ve çiçek desenli elbiseyi giydiği gecede objektiflere yansıdı.  

Geçmişte birçok ünlü tasarımcıların markalarını tercih eden Trump'ın giydiği pembe payetli Erdem Moralıoğlu elbisenin fiyatı ise 4 bin dolar (Yaklaşık 16 bin TL)  

Melania Trump'un payetli pembe elbisesini gören hemen online satışa hücum etti. First Lady'nin Erdem Moralıoğlu imzalı elbisesi çok kısa sürede tükendi. 

ERDEM MORALIOĞLU KİMDİR?

ERDEM MORALIOĞLU KİMDİR?

Erdem Moralıoğlu, 1978 yılında İngiliz bir anne ile Aslen Antakyalı Türk bir babanın oğlu olarak Montreal'de doğdu. Montreal ve Birmingham'de büyüyen Moralıoğlu lisans derecesini Ryerson Üniversitesi'nde moda üzerine yaptı.  

?Daha sonra stajyerliğini Vivienne Westwood'la yaptı. 2000 yılında Londra'ya taşınarak Royal College of Art moda üzerine eğitim gördü. 2003 yılında buradan yüksek lisans derecesini alan Moralıoğlu, New York'a taşınıp Diane von Furstenberg ile çalıştı ve 2005'te tekrar Londra'ya taşınarak markasını kurdu. İlk kapsül koleksiyonundaki başarısından ötürü 100 bin İngiliz sterlini değerindeki ' British Fashion Fringe' ödülünün sahibi oldu.

Zeynep Moralıoğlu'nun kuzenidir ve Sara adında ikiz kız kardeşi vardır. Pazarlardan, eski fotoğraflardan, Merchant-Ivory filmlerinden ilham alan Moralıoğlu'nun tasarımları Los Angeles, Londra, New York ve Riyad'da satılıyor. Kıyafetlerini giyenler arasında Claudia Schiffer, Gordon Brown'un eşi Sarah Brown, David Cameron'un eşi Samantha Cameron var.

MELANIA TRUMP'I GİYDİRMEYİ REDDETMİŞLERDİ

MELANIA TRUMP'I GİYDİRMEYİ REDDETMİŞLERDİ

Melania Trump'ı daha önce Tom Ford, Marc Jacobs, Zac Posen, Christian Siriano ve Sophie Theallet gibi markalar giydirmeyi reddetmişti. Bunun üzerine ABD'nin First Lady's Dolce & Gabbana imzalı kıyafetler giymiş ve bu tercihleriyle sık sık gündeme gelmişti.