Melih Gökçek'ten yeni açıklama

Melih Gökçek: Fitneye ateş dökmeyiz, söndürürüz. Ben başbakanla görüştüm, artık konuşmayacağım.

25 Mart 2015, Çarşamba 13:46
A A

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile aralarındaki gerginliğe ilişkin, "Fitneye ateş dökmeyiz. Söndürürüz. Emir demiri keser suallere cevap vermeyeceğim. Ak Parti’de emir verilir, o emir yerine getirilir. Başbakan’ın emri üzerine bundan sonra konuşmayacağım" dedi. Gökçek, "Buraya pek çok medya kuruluşundan arkadaşımız geldi. Bazı arkadaşlarımız ne diyecek diye merak ediyor. Bazıları da özelikle Türkiye’de Ak Parti’yi karıştırabilmek fitneyi büyütebilmek, fitne ateşini daha yaygın hale getirebilmek acaba üzerine nasıl benzin dökeriz diye buraya geldi. Bakalım Melih Gökçek ne diyecek dedi. Ama sizi üzecek haber vereceğim. Fitneye ateş dökmeyiz tam tersine su dökeriz. Bazıları üzülmüş olabilir" dedi.

"BAŞBAKAN’IN EMRİ ÜZERİNE BUNDAN SONRA KONUŞMAYACAĞIM"

Gökçek, "Ak Parti’de emir verilir, o emir yerine getirilir. Sayın Başbakan’ın emri üzerine bundan sonra konuşmayacağım" dedi.

"BAŞBAKANIMIZ GÖNDERDİĞİ HABERDE MELİH BEY KONUŞMASIN. BEN KENDİSİ İLE GÖRÜŞECEĞİM" DEDİ

Gökçek, "Ben Bülent Arınç’la ilgili düşüncelerimi tweetle belirttim. O da cevap verdi. O cevaptan sonra sayın Başbakanımız bana bir bakanımız vasıtasıyla haber gönderdi. Dedi ki Melih bey konuşmasın. Ben kendisi ile görüşeceğim" dedi. AK Partililerde parti disiplini vardır" dedi.

"BAŞBAKANIMIZ KONUŞULMAMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ BAŞBAKANIMIZIN EMRİ BAŞIM ÜSTÜNE"

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmaması yönünde açıklamalarını dikkate aldığını belirten Gökçek, "Emir demiri keser. Konuşmaktan kaçmadığımı dünya kamuoyu bilir. Parti disiplinine bağlılık açısından onu da bilir. Bu nedenden dolayı konuşmadım. Bundan sonra da bu konu üzerine konuşmayacağım. Başbakanımız konuşulmaması gerektiğini belirtti. Başbakanımızın emri başım üstüne" açıklamasına yer verdi.

"AK PARTİ’DE EMİR VERİLİR, O EMİR YERİNE GETİRİLİR" 

"Ak Parti’de emir verilir, o emir yerine getirilir" diyen Gökçek, "Parti, disiplini bunu gerektirir. Kesinlikle konu üzerine en ufak bir soruya cevap vermeyeceğim. Çünkü bizim partimiz Cumhuriyet Halk Partisi değildir. Genel başkanım Kılıçdaroğlu değil. Onlarda adet koro halinde konuşmak. Ak Parti’de emir verilir, o emir yerine getirilir. Sayın Başbakan’ın emri üzerine bundan sonra kesinlikle konuşmayacağım" dedi. "BUNU FIRSAT BİLİP DE SAVCILIĞA KOŞANLAR VAR" Gökçek, "Bunu fırsat bilip de savcılığa koşanlar var. Onlara ayrıca bundan sonraki çıkacağım canlı yayınlarda cevaplarını verir. Ne kadar cahil olduklarını da belgeleri ile ispat ederim" dedi.

TARTIŞMA İZLEME HEYETİYLE BAŞLAMIŞTI

Hükümet ile Cumhurbaşkanı arasındaki İzleme Heyeti krizi sürecinde Hükümet Sözcüsü Arınç, 'Cumhurbaşkanı'nın kameralar önündeki açıklamaları hüküemtimize zarar veriyor. Kendisini her konuda bilgilendiriyoruz' demişti. Bu sözler sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek twitter hesabından 'Seni İstemiyoruz Bülent Arınç' ifadesini paylaşmıştı.

 

 

ARINÇ'TAN 'SENİ İSTEMİYORUZ'A SERT CEVAP GELMİŞTİ

Bu sözlere sert cevap veren Arınç ise 'Terbiyesiz, hadsiz, hayasız, Ankara'yı parsel parsel sattı, Cemaatin kucağına oturdu' sözleriyle Gökçek'i topa tuttu..

Gökçek bu sözleri dava edeceğini açıklayınca Arınç, 'Mahkemeye verecekmiş beni. Versin. Bakalım hakim soruları sorunca davalı mı davacı mı zarar görür onu bilemem' diye cevap vermişti.

Tüm bu tartışmalarla iligli Başbakan Davutoğlu, Gökçek'le görüştüğünü açıklamıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;