Memurlar sloganlarla içlerini döktü

Memurlar sloganlarla içlerini döktü

25 Kasım 2009, Çarşamba 16:03
A A

Türkiye'nin dört bir yanında bugün memurlar "uyarı" grevi yaptı. Küçük çaplı arbedeler dışında sorunsuz geçen eylem alanlarında renkli görüntüler de oluştu. Meydanlarda, hükümet aleyhine ilginç ve yaratıcı sloganlar atıldı. Eylemin güldüren sözleri ise Muğla'dan geldi.

Türk Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Mürsel Özata, Muğla şivesiyle “Memurlar sürünüpduru Allahım bizi bu iktidarın zulmünden koru” diye slogan attı. Megafondan üç kez söylenen bu sözler, gülüşmelere yol açarken memurlar tarafından da tekrarlandı.

BURSA'DAN İNGİLİZCE PANKARTLAR

Bursa'daki eylemlerde ise Başbakan Erdoğan'a göndermeler yapan İngilizce pankartlar dikkat çekti.

- 'One minute. We are humen do you understand' (Bir dakika. Bizler insanız. Anladınız mı?)

- 'We just want to live as a human' (Sadece insan gibi yaşamak istiyoruz)

- 'We don't have ship. We want as like human' (Biz gemi sahibi değiliz, insan gibi yaşamak istiyoruz)


VE DİĞER SLOGANLAR

- ‘İşten mi olalım, eşten mi?' - ‘Eşime, işime dokunma' - ‘Ak, Ak, Ak, yandaşı bırak, çalışana bak' - 'Bölücüye acılım varda, memura yok mu' - ‘İşte siyaset, ülke sefalet’ - 'Sayın Bakan bir kelepir müdürlük de bana ver' - 'Caney caney caney işte meydaney memur düşmanı Tayyip nerdesin haney' - 'Benim adım 657, gemicik alamam' -'Tayyip maaşını al başına çal' - 'AKP sağlığa zararlıdır' - 'Yoksulluk sınırı 2820, maaş 1024' - ‘Zama zulme karşı grevdeyiz’ - ‘İş ekmek yoksa barış da yok’ - ‘Kahrolsun sarı sendikacılık’ - 'Kayıp Sendika Aranıyor' - 'Sadaka değil toplu sözleşme'  - 'gün gelecek, devran dönecek, AK Parti halka hesap verecek'  - 'Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız'

POSTA iNTERNET - DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;