'Meral Akşener'in partisinde bozkurt işareti yasaklanacak' iddiasına yanıt!

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, 'Meral Akşener önderliğindeki yeni partide bozkurt işareti yasaklanacak’ haberleriyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı

31 Ağustos 2017, Perşembe 14:18
A A
Merkez Demokrat Parti (MDP) adı altında birleşen ve MHP’den istifa eden Koray Aydın’ın da katılımıyla vitrini oluşturmaya başlayan MHP’li muhalifler, kurucular kurulu hazırlıklarını da sürdürüyor. “Siyasi merkeze yerleşmeyi hedefleyen” harekette tüzük, program, amblem, isim ve işaret çalışmaları devam ediyor.

Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre partinin, Türk tarihinden ilham alan ve Cumhuriyet vurgusu üzerine kurulu olacak çizgisinin “hiçbir partide görülmeyecek şekilde” olacağı iddia edilen tüzük ve programa yansıtılmasının yanı sıra amblem ve de isimde de simgeleştirilmesi isteniyor.


AKILDA KALACAK SEMBOL ARANIYOR


Tasarımcı firma ve ekip; Türk tarihine, Cumhuriyet’e, kadın ve erkek eşitliğine vurgu yapacak ve aynı zamanda da akılda kalacak, okuma yazma bilmeyenlerin de rahatlıkla oy pusulasında bulup tercihini yapabileceği basitlikte bir amblem üzerinde çalışıyor. AK Parti’nin ampulü, CHP’nin altı oku gibi akılda kalacak semboller aranıyor. Türk tarihinden bayraklar ve semboller üzerinde çalışma yapılıyor.
 

'YENİ PARTİDE BOZKURT İŞARETİ YAPILMAYACAK' İDDİASI VARDI


Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adaylığı etrafında birleşeceği açıklanan yeni partide “bozkurt” işareti yapılamayacağı,  Alparslan Türkeş’in resminin de asılmayacağı iddia edilmişti.

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ise, Twitter'dan yaptığı açıklamada iddiaları yalanlarak, "Bozkurt bir partinin değil, Türk milletinin tarih ve kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Yasaklanamaz" açıklaması yaptı. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;