Mersin'de YGS intiharı

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde YGS'den aldığı düşük puana üzülen lise son sınıf öğrencisi Sıdıka Soydan, kendini iple asarak yaşamına son verdi

29 Nisan 2011, Cuma 11:40
A A

geldi. Sabah namazı için uyanan Meryem Soydan, YGS’den aldığı 260 puana üzülen kardeşi Erdemli Lisesi son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Sıdıka Soydan’ı yatağında göremeyince aramaya çıktı.

Abla Meryem Soydan, tek katlı evlerinden dışarı çıktığında, bahçeleri bitişik olan komşu evin pencere demirine iple asılı olan kardeşi Sıdıka Soydan’ın cesedini buldu.

İhbar üzerine olay yerine polis ve Cumhuriyet Savcısı’nın yaptığı incelemeden sonra genç kızın cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Kızının ölümüyle şok olan 5 çocuk babası çiftçi 52 yaşındaki Hanifi Soydan ile eşi 48 yaşındaki Eşe Soydan sinir krizi geçirdi.

Baba Soydan, dün açıklanan YGS’den kızının yüksek puan beklediğini söyledi. Kızının aldığı 260 puana çok üzüldüğünü belirten baba Soydan, "İntihar edecek bir durum değildi. Ama sonuca çok üzülmüştü" dedi. Bu arada Sıdıka Soydan’ın sınıf arkadaşları da acı haberle yıkıldı.

Sabah saatlerinde arkadaşlarının intihar ettiğini öğrenen arkadaşları, "YGS’den aldığı puana çok üzülüyordu. Bu nedenle intihar etmiş olabilir" diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Mehmet DOĞANER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;