Önceki Fotolar

Merve Özbey-Murat Binici aşkı bitti!

Şarkıcı Merve Özbey, Zorlu Center'da katıldığı bir söyleşide 2.5 yıldır aşk yaşadığı Murat Binici ile ilişkisinin sona erdiğini açıkladı

10 Kasım 2017, Cuma 13:52
A A

Merve Özbey, Murat Binici'yle arasındaki boy farkı hakkındaki haberler sorulunca şöyle demişti: ''Kısaysam ne yapayım, topukluyla mı dolaşayım? Doğal olmayı seviyorum''

Merve Özbey'in geçen gün estetiksiz fotoğrafı ortaya çıkmıştı

 ONU İLK EBRU GÜNDEŞ KEŞFETMİŞTİ... MERVE ÖZBEY KİMDİR?

ONU İLK EBRU GÜNDEŞ KEŞFETMİŞTİ... MERVE ÖZBEY KİMDİR?

Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul'da dünyaya geldi, aslen Erzurumludur. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı.

Merve Özbey'i ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu.

Şarkıcı Utku'nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Merve Özbey'i dinleyen Ebru Gündeş birkaç şarkı daha söylemesini rica ettikten sonra "Vokalim olmak ister misin?" diye sordu.

Teklifi kabul eden Merve Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yaptı.

Demet Akalın'ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay'la tanıştı.  Erdem Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Merve Özbey'e demo kaydı yaptı. 

2012 yılında Erdem Kınay'ın çıkardığı Proje albümünde "Duman" şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Merve Özbey'in ilk kez duyulmasını sağladı.

2013 yılında Emre Kınay'ın ikinci albümü olan Proje 2'de "Helal Ettim" şarkısını seslendirdi.  Emre Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi. Temmuz 2015'te Merve Özbey'in ilk albümü Yaş Hikayesi piyasaya verildi. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay'a ait olan "Yaş Hikayesi" oldu. Albümün ikinci video klibi ise "Topsuz Tüfeksiz" şarkısına çekildi.