MESAM'ın yeni başkanı Coşkun Sabah oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından görevlendirilen üyelerin arasında bulunan Coşkun Sabah MESAM’ın yeni başkanı oldu

13 Mart 2018, Salı 20:00
MESAM'ın yeni başkanı Coşkun Sabah oldu
Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) yönetim kurulunun işten el çektirilerek, yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Tuhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah atanmıştı.


İLK OYLAMADA BAŞKAN SEÇİLDİ


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından görevlendirilen 7 kişinin arasından Coşkun Sabah, diğer yönetim kurulu üyelerinin de destek vermesiyle ilk oylamada başkan seçildi. Görevi kabul etmeyerek istifa eden Yavuz Bingöl’ün yerine ise Vedat Çetinkaya’nın getirildiği öğrenildi.


NE OLMUŞTU?

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nde (MESAM) mevcut yönetim kuruluna işten el çektirildi, yeni yönetim kurulu atandı. Kültür Bakanlığı yaptığı incelemeler neticesinde mevcut yönetim kurulunun yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah'ı üye olarak atadı.

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği son olarak Orhan Gencebay’ın yönetim kurulundan istifası ve yeni genel kurul öncesi muhalif oluşumla gündeme gelmişti. MESAM'a 2014 yılında da kayyum atanmıştı.

Orhan Gencebay'dan kendisini eleştirenlere cevap: Benim tuzum kuru, aç sefil sanatçılar için mücadele ediyorumOrhan Gencebay'dan kendisini eleştirenlere cevap: Benim tuzum kuru, aç sefil sanatçılar için mücadele ediyorum
Ali Kocatepe MESAM'da görev almayı reddettiAli Kocatepe MESAM'da görev almayı reddetti
Coşkun Sabah'tan MESAM açıklamasıCoşkun Sabah'tan MESAM açıklaması
MESAM'da flaş gelişme: Yavuz Bingöl görevi kabul etmediMESAM'da flaş gelişme: Yavuz Bingöl görevi kabul etmedi
Candan Erçetin'in MESAM isyanı Candan Erçetin'in MESAM isyanı
MESAM'da flaş gelişme... Yönetime kayyum atandıMESAM'da flaş gelişme... Yönetime kayyum atandı