Meslektaşlarını gözaltına almaya giden polislere şok haber

2'nci dalga operasyonlarını yürüten polisler önceki gün Tokat'ta meslektaşları Fatih Yılmaz'ın evinin kapısına dayandı. Kapıyı açan Yılmaz, onu gözaltına almaya gelen meslektaşlarına hiç beklemedikleri bir haberi, 1 buçuk yaşındaki lösemi hastası oğlunun öldüğü haberini verdi

07 Ağustos 2014, Perşembe 12:01
A A

Emniyet mensuplarına yönelik 2. dalga operasyonu kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan polis memuru Fatih Yılmaz'a çocuğunun vefat etmesi nedeniyle özel izin verildi.

1 BUÇUK YAŞINDAKİ OĞLUNUN ÖLÜMÜYLE SARSILDI

Operasyon kapsamında gözaltı listesinde adı olan polis memuru Fatih Yılmaz'ın(33) 1 buçuk yaşındaki oğlu Tuğrul Selim Yılmaz'ın operasyondan 3 gün önce lösemi hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

POLİS MESLEKTAŞLARI TOKAT'TAKİ EVİNİN KAPISINA DAYANDI

Hakkında gözaltı kararı olan Yılmaz'ın 5 Ağustos tarihinde Tokat'taki evine giden polisler, Yılmaz'ı gözaltına almak istedi. Ancak Yılmaz, hasta olan oğlunun 2 Ağustos'ta vefat ettiğini belirtti. Diyarbakır'da görevli olduğunu ifade eden Yılmaz, defin işlemleri için Tokat'ta olduğunu belirtti.

SAVCI İZİN VERDİ  GÖZALTI İŞLEMİNDEN VAZGEÇİLDİ

Polisler, bu bilgileri soruşturma savcısı Okan Özsoy'a bildirdi. Savcının talimatı ile Yılmaz'ın iletişim ve adres bilgileri tespit edildi ve olayın anlatıldığı tutanak tutuldu. Bu işlemlerin ardından da Yılmaz hakkında özel izin verildi. Yılmaz'ın daha sonra savcılığa ya da emniyete çağırılarak ifade vereceği öğrenildi. 

Arzu KAYA /DHA 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;