'Messi ile düello yapmayacağız'

La Liga'da Cumartesi günü oynanacak ve "El Clasico" öncesi Ronaldo, Real Madrid-Barcelona maçının Messi ile arasındaki bir düello olmadığını söyledi

08 Nisan 2010, Perşembe 18:58
A A

Antreman sonrasında basının karşısına çıkan Ronaldo, Messi ile kendisi hakkında basında yapılan karşılaştırmalarla ilgili, "Messi’nin mükemmel bir sezon geçirdiğini düşünüyorum. Birçok gol atıyor ve eminim ki şimdi ve her zaman en iyilerin arasında olacak" değerlendirmesini yaptı.

Messi’nin Arsenal maçında attığı 4 golü El Clasicoda atmayacağını ama çok da büyük konuşmamak gerektiğini belirten Ronaldo, "El Clasico’daki topu ben götürmek istiyorum" diyerek, gol atmak için çok hırslı olduğunu gösterdi.

"Hiç kimseye birşey göstermek zorunda değilim. Burada olduğum zamandan beri zaten gösterdim. Yapmam gereken son yıllardaki ve son maçlardakini yapmak" diyen Ronaldo, "Özel bir maç olacak. İki takımın aynı puanda olması çok güzel.

Umarım bizim için herşey yolunda gider ve kazanırız. Barcelona’ya saygı duyuyorum ama korkmuyorum. Eğer kaybedersek kötü bir yıl olabilir ama eminim ki kazanacağız" diye ekledi.

Ronaldo, Barcelona’nın geçen yılın en iyi takımı olduğunu, ancak bunu tekrarlamak için bu yıl da Şampiyonlar Ligi ve La Liga’yı kazanması gerektiğini dile getirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;