Messi Recep doğuştan Fenerbahçeli

Galatasaray Kulübü'nun Divan Kurulu'nda takıma alınması için tavsiye edilen 15 yaşındaki Recep Niyaz, "Doğuştan Fenerbahçeli" olduğunu söyledi

Messi Recep doğuştan Fenerbahçeli

15 yaşındaki Recep Niyaz, kendisini mahalle arasında top oynarken babasının keşfettiğini ve 7 yıldır Denizlispor altyapısında futbol oynağını ifade etti.

Recep Niyaz, isminin Galatasaray Kulübü Divan Toplantısı’nda geçmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Doğuştan Fenerbahçeliyim. Önceliğim Fenerbahçe olur.

Kulübüm ve ailem izin verirse Galatasaray’a da gidebilirim. Ben ekmek paramı futboldan kazanmak istediğim için kulüp fark etmez. Profesyonelce oynarım. 7 yıldır Denizlispor altyapısındayım. Daha uzun yıllar kulübümde oynayıp tecrübe kazandıktan sonra yükselmeyi çok istiyorum."

'MESSİ'YE BENZETİLİYORUM'

Denizlispor altyapısındaki antrenörlerin kendisini Barcelona’nın ünlü oyuncusu Messi’ye benzettiklerini ifade eden Recep Niyaz, şunları kaydetti: "Stil olarak topu ayağımda iyi tutuyorum, çabuk adam geçiyorum. Bu nedenle beni genelde forvet arkasında oynatıyor hocalarım.

Oyun sıkıştığı anda paslarımla oyunu açabiliyorum. Forvet ve kanat oyuncularını besliyorum. Süratim ve tekniğim nedeniyle birebir de çok çabuk adam geçebiliyorum. Son vuruşlarım da iyi olduğu için takımda güzel goller de atıyorum. Bu özelliklerimden dolayı hocalarım bana ’Messi’ diye hitap ediyorlar."

Galatasaray Divan Kurulu Toplantısı’nda söz alan üyelerden Sami Çölgeçen, Denizlispor altyapı futbolcusu Recep Niyaz’ın alınmasını tavsiye etmişti.