Mesut: Dualarım kabul oldu

Mesut Özil, Alman Milli Takımı'na hayat vermeye devam ederken, Alman basını genç futbolcuyu övgüler yağdırdı

Mesut: Dualarım kabul oldu

Daha ilk maçta edilen 4-0 Avustralya galibiyetinde büyük rol oynayıp, hem dünya kulüplerinin transfer listesine giren, hem de teknik direktör Joachim Löw'ün gözdesi haline gelen Mesut Özil'in Gana maçındaki golü ise hâlâ konuşulmaya devam ediyor.

"DUALARIM KABUL OLDU"

Maçın ortalarına doğru ceza sahası dışından attığı mükemmel şutla Almanya'nın hem kazanmasını sağlayıp, hem de 2. turda İngiltere'nin karşısına çıkmasını gerçekleştiren Mesut Özil'in maç bitiminde iki elini havaya kaydırıp, "Allahım sana şükürler olsun" demesi de günün konusu oldu.

ALMAN BASININDAN ÖVGÜ YAĞMURU

Almanya'nın Bild Gazetesi, "Mesut Özil'le zafer" manşetiyle verilen haberde, "Löw ve Almanya'yı, Almanya'ya dönüş yolculuğundan Türk genci Mesut´un rüya golü kurtardı.

Turnuvaya devam" yorumunu yaptı. Kicker Spor Dergisi ise, "Kapıyı Mesut Özil açtı. Hurra çeyrek finaldeyiz" manşetini atarken, Sport Bild Dergisi de, "Mesut Özil´in rüya golüyle çeyrek finale yükseldik" manşetiyle genç futbolcuya övgüler yağdırdı.

Sport 1 TV ise, "Mesut´la çok ama çok Mesut olduk. Evet, Evet…. Mesut Özil´in golüyle çok sevindik" yorumunu yaptı. Ayrıca tv ve radyolarda da Mesut´un maç sonrası, "Gol atacağımı biliyordum. şimdi sıra Ingiltere´de" açıklamalarına sürekli olarak yer verildi.

"MESUT´A BORÇLULAR"


N24 haberinde, "Turu Mesut`a boçluyuz" denilirken Stern Dergisi ise haberi manşetine, "Korku dolu karşılaşma Mesut´tan gelen füzeyle sona erdi. Bir üst turda rakibimiz İngiltere" başlığını çekti.

Die Welt Gazetesi'nde ise, "Almanya´nın Yaz masalı Mesut`la devam ediyor. Mesut Özil dünya starı olma yolunda büyük yol aldı. Teşekkürler Mesut" denildi.

Frankfurter Rundschau ise, "Mesut istedi. Ve yaptı. Süper teknik bu kez asistlik değil fileleri kendisi havalandırdı. 16 takım arasındayız" dedi.

İSA DEVEÇEKEN/FRANKFURT (DHA)

2