Meteoroloji'den alarm gibi uyarı

İstanbul için yapılan kar uyarısının ardından Meteoroloji de alarm gibi bir uyarı yayınladı

21 Ocak 2010, Perşembe 17:38
A A

Cumartesi günü sıcaklık 3-5 derece düşecek. İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bolu çevrelerinde tipi şeklinde kar görülecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar imzalı açıklamaya göre önümüzdeki günlere ilişkin tahminler şöyle: "22 Ocak 2010 Cuma günü yağışlar, Muğla, Antalya, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Mersin çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz, Marmara, İç Ege (Afyon, Uşak, Kütahya ve Denizli), Göller yöresi ( Isparta ve Burdur) ile Ankara, Eskişehir ve Konya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Doğu Akdeniz'de (Adana, Kahramanmaraş ve İskenderun) sağanak şeklinde olacak.

Zincirsiz yola çıkana para cezası
İstanbul'a 'tsunami' geliyor

Rüzgar ise; Marmara bölgesinde kuzeydoğu (poyraz) yönlerden saatte 70-90 km. hızla kuvvetli fırtına, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de güneydoğu (keşişleme) yönlerden saatte 60-80 km. hızla fırtına şeklinde esecek.

23 Ocak 2010 Cumartesi günü ülke genelinde yağış bekleniyor. Marmara bölgesinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden saatte 70-90 km. hızla esecek fırtına ile birlikte; İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bolu ve Düzce çevrelerinde tipi görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı; Cuma günü Doğu Anadolu bölgesinde, Cumartesi günü Marmara ve Ege'de 3 ila 5 derece azalarak batı bölgelerimizde mevsim normallerinin altında, diğer bölgelerimizde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Marmara ile İç ve Doğu bölgelerimizde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek"

Ankara/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;