Meteoroloji'den İstanbul için uyarı!

Meteoroloji'den uyarı: Bu akşam İstanbul genelinde yerel kuvvetli yağış bekleniyor

27 Kasım 2013, Çarşamba 18:40
A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Yapılan uyarıda, "Bu akşam saatlerinde İstanbul il genelinde, akşam ve gece saatlerinde ise Demirköy ve Vize ilçeleri başta olmak üzere Kırklareli il geneli, Saray, Çerkezköy ve Çorlu ilçeleri başta olmak üzere Tekirdağ il geneli ve gece saatlerinde İstanbul'un kuzeybatı kesimlerinde (Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Büyükçekmece)  yerel olmak üzere kuvvetli (21-50 kg/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

MALTEPE VENEDİK GİBİ

İstanbul'da akşam saatlerinde bir anda etkili olan sağanak yağış nedeniyle Maltepe Feyzullah Mahallesi Bağdat Caddesi su altına kaldı. Dereye dönen yol nedeniyle araçlar mahsur kaldı. Su kaplı yolda vatandaşlar yürümekte zorlandı. Paçalarını sıyıranlar ise tıkanan rögar kapaklarını açmak için seferler oldu.

ÇORLU’DA SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde öğleden sonra başlayan sağanak yağmur yağışı kısa sürede cadde ve sokakları göle çevirdi. Hava sıcaklığının 14 derece olduğu ilçede öğleden sonra başlayan sağanak yağmur yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar yoğun su birikintileri meydana gelirken, yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar iş merkezleri ile otobüs duraklarına sığındı. Son 24 saatte ilçeye 10 kilogram yağış düştüğü ve yağışların gece boyunca aralıklarla devam edeceği belirtildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;