Meteororlojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteororlojiden kuvvetli yağış uyarısı

02 Eylül 2009, Çarşamba 10:10
A A

Meteoroloji, yağışların öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, heyelan) ilgilileri ve vatandaşları uyardı.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş ve Van) aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerinde 1 ila 3 derece artacak. Güney bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edecek. Rüzgar ise kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile zamanla güneydoğu bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege’de kuvvetli olarak esecek.
Öte yandan Meteoroloji, yağışların öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, su baskını, heyalan vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmasını istedi.

-BÖLGELERDE HAVA-

Marmara: Parçalı az bulutlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice esecek.
Ege: Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.
Akdeniz: Bölgenin doğusu parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.
İç Anadolu: Bölgenin doğusu ile zamanla kuzeybatı kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık.
Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Doğu Anadolu: Parçalı bulutlu, bölgenin kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş ve Van) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık.

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;