Metin Topuz'un avukatı görüşme sonrası açıklama yaptı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ/PDY silahlı terör örgütü olmak suçundan tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’u avukatları cezaevinde ziyaret etti

13 Ekim 2017, Cuma 15:31
A A
Silivri Cezaevi’ne saat 11.00 sıralarında gelen avukatlar Selman Alibaş ve Halit Akalp, müvekkileri Metin Topuz ile olan görüşmeleri yaklaşık iki saat sürdü

Çıkışta basın mensuplarına kısa açıklama yapan Avukat Halit Akalp, "Müvekkilimizle gerekli olan görüşmeyi yaptık. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. Hukuk kuralları içerisinde görüşme kuralları zaten bellidir. Dolayısıyla da biz görüşmemizi yaptık" diye konuştu.
 

"ÇOK RAHAT BİR GÖRÜŞME YAPTIK"


Daha önce gözaltındayken görüşme yapıp yapmadıklarına ilişkin bir soruya ise Akalp, "Görüştük kendisiyle. Yasaların tanıdığı koşullar çerçevesinde görüştük. Bu konuda herhangi bir sorunumuz yok. Çok rahat bir görüşmeyi şuanda da yaptık" ifadelerini kullandı. 

YAKUP SAYGILI İLE NE GÖRÜŞTÜNÜZ SORUSU


Bir gazetecinin "Yakup Saygılı ile 17 - 25 Aralık’ta ne görüşmüşler" şeklindeki sorusuna Avukat Akalp, "Onları biz bilemeyiz. Savcılık ifadesinden takip edeceğiz" şeklinde yanıtladı.

Serpil KIRKESER - Enver ALAS /İSTANBUL,(DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;