Metrobüs dehşetindeki sır perdesi aralandı!

Şirinevler Metrobüs Durağı'nda dün gece bir polis memurunun yaralandığı, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavganın üzerindeki sır perdesi aralandı

12 Kasım 2013, Salı 15:26
A A

Kavgaya, bir önceki durakta inen kız arkadaşına yetişemeyip metrobüste kalan polis memuruna, bu durumu görerek gülen 2 kişinin alaycı sözlerinin yol açtığı öğrenildi.

Şirinevler Metrobüs Durağı’nda dün gece saat 02.10 sıralarında meydana gelen olay, görgü şahitlerinin ifadelerine göre şöyle gelişti:

Güven Timleri’nde çalışan polis memuru Samet E., kız arkadaşı ile birlikte Mecidiyeköy’den bindiği metrobüsten Bahçelievler Durağı’nda inmek istedi ancak kapılar erken kapanınca, kız arkadaşı aşağı inmesine rağmen polis memuru araçta kaldı.
 

Adobe Flash Player Yükle

 

'SEN NE BİÇİM ADAMSIN'

Bu duruma gülen iki kişi polis memuruyla "Sen ne biçim adamsın, kız indi sen inemedin" dedi.  Bu yüzden başlayan tartışma kısa sürede büyüdü. Bu arada metrobüs Şirinevler Durağı’na gelince polis memuru, kız arkadaşının indiği durağa dönmek için metrobüsten  inerek karşı durağa geçti. Tartıştığı kişiler de polisin peşine düşerek tartışmayı sürdürdü.

Ellerindeki demir takım çantasıyla vuran saldırganlardan kurtulmak isteyen polis memuru Samet E., önce havaya bir el ateş etti. Daha sonra gelen başka bir metrobüse binmek istedi. Ancak şüpheliler, polisin peşinden otobüse binerek darp olayını sürdürdü.

POLİSİN SİLAHINI ALDI VE...

Kavga sırasında polisin silahı yere düşünce Uğur G., silahı alarak kaçmaya başladı. Polis memuru, peşinden koşarak metrobüs durağı merdivenlerinde şüpheliyi yakaladı.

İkili arasında başlayan kavga sırasında silah bir el ateş aldı ve tabancadan çıkan mermi bu sırada yardıma gelen Uğur G.’nin arkadaşı Cenk Ocak’a isabet etti. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Cenk Ocak hayatını kaybetti.

ÖNCE 'NE OLDUĞUNU HATIRLAMIYORUM' DEMİŞTİ

Olayda sonra polis memuru Samet E. ve Uğur G., polis tarafından gözaltına alındı. Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan Uğur G. "Kavga ediyorduk. Elimde silah vardı. Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum" dedi. Gözaltındaki Uğur G.’nin daha önceden uyuşturucu kullanmak suçundan 3 kez polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan olayda hayatını kaybeden Cenk Ocak’ın da daha önceden yaralama, tehdit ve ruhsatsız silah buldurmak suçlarından polise geliş kayıtları olduğu belirtildi.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü olayla ilgili güvenlik kameralarının incelediğini söylediler.

"POLİS ELİMİ ISIRINCA SİLAH PATLADI"

 Metrobüs cinayetinin ardından gözaltına alınan Uğur G. ve polis memuru Samet E. polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye çıkarıldı.

Uğur G.’nin poliste verdiği ifadesinde "Silah benim elimdeydi. Mücadele sırasında polis elimi ısırınca silah patladı." dediği öğrenildi.

DHA

 


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;