Metrobüs kaza yaptı

Salı, 10 Kasım 2009 - 12:37

Metrobüs kaza yaptı

Metrobüs yoluna giren araçlara çarpmamak için sürücüsünün manevra yaptığı yolcu dolu metrobüs yoldan çıktı. Kazada 1 kişi hafif yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, E-5 Merter Metrobüs yolundaki kaza saat 12.00 sıralarında meydana geldi. Merter Tınaztepe mevkiinde çarpışan iki otomobil sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek metrobüs yoluna girdi. Bu sırada Avcılar istikametine giden metrobüs sürücüsü araçlara çarpmamak için direksiyonu kırdı. Yoldan çıkan Metrobüs başka bir araca çarptı. İlk bilgilere göre kazada 1 kişi hafif yaralandı. Kaza nedeniyle trafik felç oldu. İETT, İtfaiye ve Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü çekicileri kazaya müdahale ederek yolu trafiğe açtı. Olayla ilgili inceleme sürüyor

Kazayla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"E-5 Merter Metrobüs yolunda meydana gelen trafik kazısında yol bir süre trafiğe kapandı. Merter Tınaztepe mevkiinde iki otomobil sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek metrobüs yoluna girdi. Bu sırada Avcılar istikametine giden capaciti otobüs sürücüsü metrobüs yoluna takla atarak giren araçlara çarpmamak için direksiyonu kırdı. Yoldan çıkan Metrobüs başka bir araca çarptı. İlk bilgilere göre kazarda ölen yada yaralanan olmadı. Yol yaklaşık 20 dakika trafiğe kapalı kaldı. İETT, İtfaiye ve Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü çekicileri kazaya müdahale ederek yolu trafiğe açtı"