Mezardan öyle bir şey çıktı ki!

İlçenin Yalıkavak Mahallesi'nde vefat eden bir kişi için merkez mezarlığında Bodrum Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerince mezar açma çalışması başlatıldı

09 Mart 2015, Pazartesi 18:13
A A

Ekipler, yaklaşık bir metre kazdıkları mezar yerinde eski dönemlerde  kullanılan ve sütunu andıran tarihi bulguyla karşılaştı.
 
 Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen Bodrum Müze Müdürlüğü  görevlileri, eseri inceledikten sonra mezarın kapatılarak yeni bir mezar  açılmasına karar verdi. Sütunun tarihi değer taşıdığını belirten yetkililer,  yapılacak çalışmanın ardından eserin dönemiyle ilgili veri elde edilebileceğini  kaydetti.
 
Tarihi eseri bulanlardan Sezai Topçu, gazetecilere yaptığı açıklamada,  ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını dile getirerek, "Mezar kazarken tarihi  eserle karşılaştık, şaşkınız" dedi.
 
Eseri bulanlardan Mehmet Alaçal da açılan yerin iptal edilerek yeni  bir mezar açtıklarını söyledi. Alaçal, "Sütuna zarar vermemek için uğraştık.  Bodrum için önemli bir eser olabilir diye düşündük. Ne olduğu yetkililerin  araştırmaları sonucunda ortaya çıkacak" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;