Mezarlık tabelesına gizlediler!

Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde bir GSM şirketi, ilçedeki Çamlı Mezarlığı girişine baz istasyonu kurdu. Tepkilerden çekinen şirket, istasyonu mezarlık tabelasıyla kamufle ederken, gerçeği öğrenen mahalle sakinleri eylem yaptı

19 Kasım 2012, Pazartesi 18:41
A A

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Çamlı Mezarlığı’nın girişine Gazipaşa Belediyesi’nin izniyle yaklaşık 2 ay önce bir GSM operatörü baz istasyonu kurdu. Şirket, baz istasyonunu ’Çamlı Mezarlık’ tabelasının içine gizledi.

Tabela yenilenmesini belediyenin rutin bir çalışması olarak gören bölge sakinleri, kısa süre önce içine baz istasyonu gizlendiğini öğrendi. Duruma tepki gösteren ve kandırıldıklarını ileri süren mahalle halkı, istasyonunun kaldırılması için imza kampanyası başlattı. Mahalle sakinleri, istasyonun kaldırılması için Gazipaşa Belediyesi’ne başvurdu.

BELEDİYEYE TEPKİ GÖSTERDİLER

Topladıkları imzaların dikkate alınmamasına kızan bölgedekiler, baz istasyonu önünde toplanarak eylem yaptı. Gazipaşa Belediyesi’nin mahalle halkının sağlığını ’sattığını’ iddia eden eylemciler, istasyonun kaldırılmasını istedi.

Grup adına konuşan mahalle sakinlerinden Süleyman Tuncer, "İnsan sağlığına zararlı olduğu için baz istasyonunun en kısa zamanda kaldırılmasını istiyoruz. Bir de tabela içine saklanarak yapılması ayrı bir suç. Bunun bir an önce kaldırılması için imza topladık ama belediye dikkate almadı" diye konuştu. Hasan Aktaş ise tabelayla gizlenen istasyonun kaldırılmaması halinde mahkemeye başvuracaklarını söyledi.


Erdem KÖSE/GAZİPAŞA (Antalya), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;