'MGK kararı yok hükmünde olmuştur'

Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, 2004'teki MGK kararlarıyla ilgili haberlere yönelik yaptığı açıklamada "Bu MGK kararı, yok hükümde olmuştur" ifadesini kullandı

30 Kasım 2013, Cumartesi 20:17
A A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, 2004 yılındaki MGK kararına ilişkin "Bu MGK kararı, yok hükümde olmuştur. AK Parti, bununla ilgili hiçbir adım atmamıştır. Bunu çok net olarak ortaya koymak lazım" dedi.

Akdoğan, Pendik Belediyesi tarafından Green Park Otel'de düzenlenen toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazetelerde yer alan 2004'teki MGK kararlarıyla ilgili bir takım haberlere ilişkin açıklama yaptıklarını hatırlatan Akdoğan, "Bunun yok hükmünde olduğunu, herhangi bir Bakanlar Kurulu kararı alınmadığını ve bununla ilgili hiçbir işlem yapılmadığını söyledik" diye konuştu.

Açıklamalara rağmen bu çerçevedeki haberlerin devam ettiğini söyleyen Akdoğan, şunları kaydetti:

"Öncelikle bu bahsi geçen haberlerin bu MGK kararıyla hiçbir ilgisi yok. Bunlar 2001 yılında yani AK Parti'den önce belirlenmiş olan irticai eylem planı veya mücadele planı gibi daha önceki dönemlerde yapılan çalışmalar ve Başbakanlık Takip Kurulu'nun kendi rutin işlemlerini sanki bu MGK kararları gibi takdim etme anlayışı var. Bu MGK kararı yok hükümde olmuştur. AK Parti bununla ilgili hiçbir adım atmamıştır. Bunu çok net olarak ortaya koymak lazım."

Akdoğan, Başbakanlık Takip Kurulu'nun kaldırıldığını, MGK'nın yapısının değiştirildiğini ve sorun oluşturan, demokratikleşmeye uymayan uygulamaların ortadan kaldırıldığını dile getirdi.

AK Parti'ye karşı mücadele verenlerin sürekli irticayı gündeme getirdiklerine değinen Akdoğan, AK Parti'nin bütün bunlara karşı hem kendisini hem de irtica şemsiyesi altında saldırıya maruz kalanları korumaya çalıştığını ifade etti.

Akdoğan, "Birileri 'AK Parti, Türkiye'yi muhafazakarlaştırıyor' diye yaygara yaparken, birileri de AK Parti sanki muhafazakar kesime karşı bir takım girişimlerin içindeymiş gibi bir görüntü oluşturmaya çalışıyor. Bu son derece yanlıştır" ifadelerini kullandı.

Yalan yanlış bilgilerle amel edilmeyeceğini, bunlar üzerinden hüküm verilmemesi gerektiğini anlatan Akdoğan, "Biz her zaman kardeşliği yüceltmek durumundayız. Kardeşlik hukukunu geliştirmek durumundayız" dedi.

AK Parti olarak Türkiye'nin kazanmasına önem verdiklerini kaydeden Akdoğan, "Hep birlikte Türkiye'yi büyütmek, yüceltmek durumundayız" ifadesini kullandı.

Yalçın Akdoğan, birlik siyaseti yapmaya, birleştiren, kucaklayan ve bütünleştiren olmaya devam edeceklerini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;