MHP: 'Asıl hesaplaşma Yüce Divan'da olacak'

MHP: 'Asıl hesaplaşma Yüce Divan'da olacak'

29 Ağustos 2009, Cumartesi 12:29
A A

MHP'li Vural, Başbakan'ın dava açma kararına ‘Münafık siyatesi’ dedi MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli'ye manevi tazminat davası açma kararına ‘münafık siyaseti’ nitelemesi yaparken, “Asıl hesaplaşma Yüce Divan'da gerçekleşecek. Hazırlıklı olmasını tavsiye ediyorum” dedi.

78'inci İzmir Enternasyonel Fuarı'nın dün yapılan açılış törenine katılan MHP İzmir Milletvekili ve Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine yönelik dava açma kararını değerlendirdi. Erdoğan'ın üslubundan herkesin nasibini aldığını belirten Vural, “Sayın Başbakan'ın üslubu malum. Bu üsluptan doktorlarımız, çiftçilerimiz, işçilerimiz, işsizlerimiz, işadamlarımız, askerlerimiz ve öğrencilerimiz hepsi nasibini aldı. Dolayısıyla siyasette böyle şeylerde baskın çıkma, zeytin yağı gibi üste çıkan siyaset anlayışıyla karşı karşıyayız. Bunu ‘münafık siyaseti’ diye adlandırıyorum. İki yüzlü siyaset. Hem suçlular, hem güçlüler. Yani iyi bir silah olarak kullanmak istiyorlar” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın açacağı davanın komik bulunduğunu ve ağza alınmayacak lafları kullanarak kamuoyunu yanılttığını söyleyen Oktay Vural şunları söyledi: “Alçaklık, namusuzluk laflarını kullananlar, affedersiniz ağza alınmayacak lafları kullanan grup başkanları kalkıp hem suçlu hem güçlü görünmek için, kamuoyunu yanıltmak için, bize dava açıyorlar. Biz milletimizin gerçekten milli kimliğini, varlığını tehdit altına alacak bu süreç konusunda eleştirilerimizi sonuna kadar sürdürmeye devam edeceğiz. Bütün Türklüğe hakaretin önünü açan, ağır eleştiriyi bile suç olmaktan çıkartanların bu siyasal eleştiriler karşısında dava açmaları nasıl bir iki yüzlü siyaset olduğunu bütün milletimiz görsün. MHP olarak bizim asıl davamız, milletimizin bunlarla davası vardır. Bu dava sandıkta görülecektir. Hesaplaşma orada görülecektir. Bu hesaplaşmayı yaptıktan sonra inşallah milletimizin verdiği bu yetkiyle birlikte asıl hesaplaşma bu fitne fesatı sokanlara yönelik Yüce Divan'da gerçekleşecektir. Sayın Başbakan'ın asıl hesaplaşma gününe ve sonrasına hazırlıklı olmasını kendisine tavsiye ediyorum. Ve sayın Başbakan'ın böyle bir üsluba karşı aldıkları cevabın da hak edilen bir cevap olduğunu düşünüyorum.”

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;