MHP barajı geçti

MHP barajı geçti

12 Haziran 2011, Pazar 18:41
A A

MHP Genel Merkezi’nde seçim sonuçlarının anında duyurulması için bütün hazırlıklar yapılmış durumda. Pek çok partili seçim sonuçları öğrenmek ve partilerine destek vermek üzere MHP’ye akın etti. Partililerin yanı sıra pek çok canlı yayın aracı da, MHP Genel Merkezi önünde konuşlandı. Partililer ve basın mensupları için genel merkezin hemen önüne ve girişine iki dev ekran kuruldu. Yine genel merkezin giriş katı canlı yayınlar için hazırlandı.

BAHÇELİ GENEL MERKEZ’DE

Oyunu Ankara’da kullanan MHP Genel Başkanı Bahçeli, seçim sonuçlarının 2. kattaki makam odasından takip ediyor. Bahçeli pek çoğu seçim bölgesinde olan Genel Başkan Yardımcılarından da sürekli bilgi alıyor.

Öte yandan seçim yasaklarına rağmen, genel merkez ve etrafındaki parti bayraklarının da kaldırılmadığı dikkat çekti.

Resmi olmayan sonuçlara göre, 9 yöneticinin istifasına neden olan kasetler nedeniyle yüzde 10’luk seçim barajının altında kalabileceği yorumları yapılan MHP, barajı aştı. Oyların yüzde 48.52’si sayılırken, bu oranlara göre MHP yüzde 13.29 oy aldı. MHP 22 Temmuz 2007 seçimlerinde ise 14.29 oranında oy almıştı. MHP’nin resmi olmayan sonuçlara göre aldığı oy oranı 2007 seçimlerine göre yüzde 1 oy kaybettiğini ortaya koydu.

MHP’DE BURUK SEVİNÇ

MHP Genel Merkezi önündeki coşku yerini buruk bir sevince bıraktı. MHP’nin barajı geçmesine karşın beklenen oy oranına ulaşılamaması, partililerde moral bozukluğuna neden oldu.

Sandıkların neredeyse yüzde 80’inin açıldığı şu dakikalarda, MHP Genel Merkezi önünde bekleyen partililer buruk bir sevinç yaşıyor. Sonuçları genel merkezin girişine kurulan dev ekrandan takip eden partililerde, MHP’nin barajı geçmesine karşın beklenen oy oranına ulaşamaması coşkuyu da azalttı. Parti genel merkezinde, şu ana kadar gelen sonuçlar parti yöneticilerini de tatmin etmedi.

Sonuçları ikinci katta bulunan makam odasındaki televizyondan takip eden MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ise kesin sonuçların açıklanmasının ardından bir açıklama yapması bekleniyor.

>> İŞTE TÜM SONUÇLAR
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;