MHP'den hükümete eleştiri

MHP'den hükümete eleştiri

24 Eylül 2009, Perşembe 14:21
A A

Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde parti toplantısında konuşan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, hükümetin icraatlarını ve özellikle demokratik açılım paketini eleştirdi.

Akçay, “Bülent Arınç Manisa’da yaptığı bir konuşmada Akhisar Belediyesi’nin hizmet binası inşaatını övüyordu. Bir hafta sonra baktık ki, hizmet binasının tepesinde bir iş makinası var, vinç” dedi. Cep telefonuna çektiği fotoğrafı vatandaşlara gösteren Akçay, “Hani çok güzel binaydı. Daha bina hizmete girmemiş, ama bakım onarıma alınmış, bu nasıl hizmet anlayışı? Güzel bina akıyor, kovalar yerleştirilmiş, sıvalar dökülmüş. Böyle bir hizmet anlayışı ve fahiş fiatlara mal olan bir hizmet binası. Bu milletin parasını çar çur etmeye kimsenin hakkı yoktur. MHP, bu milletin kör kuruşunun hesabını da soran, hesabını da veren bir anlayışa sahiptir” dedi.


BAŞBAKAN BÜTÇEYİ AÇIKLAYAMIYOR

Türkiye'nin ekonomik, sosyal ve siyasal alanda çok büyük sorunlarla karşı karşıya olduğunu ifade eden Akçay, “Bunların bir kısmını siz gündelik hayatınızda derinden hissediyorsunuz. Bir kısmını medya yoluyla doğru yanlış olarak öğreniyorsunuz. Adını bir türlü koyamadıkları açılıma bu milletin ihtiyacı yok. Türkiye'nin gerçekten bir açılıma ihtiyacı var o da ekonomik açılım. Yedi yıldır iktidarda olan AKP hükümeti milletin ne işine iş ne de aşına aş katabildi. Bütün milleti borcun içine attılar. 2002’de tüm Türkiye’deki vatandaşların bireysel kredi borcu 7 milyar lira idi, şimdi 115 milyar lira. Ülke ekonomisinin aynası bütçesidir. Ağustos ayı başı itibariyle, bütçe açığı 33.5 milyar dolar. Yılbaşında bu rakam 50 milyar dolara ulaşacaktır. Ekonomik rakamlar biraz iyiyse açıklamayı başbakan yapıyor, değilse ekonomik verileri internet sayfasına verip geçiştiriyorlar. Bu yüzden başbakan iki yıldır bütçeyi açıklayamıyor” dedi.

‘BAŞBAKAN IRKÇILIK YAPIYOR’

Hükümetin demokratik açılım paketine ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sert eleştirilerde bulunan Akçay, “Biz milleti asla ayrıştırmayacağız. Açılım adı altında ilkokul birinci sınıftaki çocuğu bile ayrıştıracaklar. Başbakan bu memlekette ırkçılık yapıyor. Bu milleti bölüyor. Bu milleti ayrıştırıyor. Her konuşmasının başında etnik vurgu yapıyor. Bu millet Türk Milletidir. Bu vatanın adı Türk vatanıdır. Bu devletin adı da Türk Devleti’dir. Gevelemeye gerek yok. Sıkışınca tek devlet, tek bayrak diyor, devletin adını söylemiyor. Biz bunları tartıştırmayız. Bu açılımı da kapatırız” dedi.

Nurettin DOĞAN/ALAŞEHİR (Manisa), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;