MHP'li belediyeye polis baskını

Balıkesir Belediyesi için toplanan bağışlarda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla polis operasyon düzenledi. Belediye ve itfaiyedeki pek çok evrak ve bilgisayar kayıtlarına el konuldu, Belediye Başkan Yardımcıları Tuna Aktürk ve Yusuf Özenç Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü

30 Kasım 2012, Cuma 11:55
A A

Balıkesir Belediyesi’nde bir süredir gündemde olan Karesi Alışveriş Merkezi, Balıkesirspor ve Belediye’ye yapılan bağışlarla ilgili soruşturmalar bugün yeni bir boyut kazandı.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 07.30’da belediyeye operasyon düzenledi. Belediye ile birlikte İtfaiye Müdürlüğü’ndeki bazı evrak ve bilgisayar kayıtlarına el konuldu. Emlak vergisi ve su faturası ödemesi başta olmak üzere çeşitli işleri için belediyeye gelenler geri çevrildi. Vatandaşlar, belediyede işlemlerinin yapılmamasına tepki gösterdi.

BAŞKAN YARDIMCILARI EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

MHP’li Belediye Başkan Yardımcıları Tuna Aktürk ve Yusuf Özenç’in evlerinden alınıp, emniyet müdürlüğüne götürüldü. Polis, Balıkesirspor Başkanı da olan Aktürk ile Kent Konseyi başkanlığı görevini yürüten Özenç’in ifadeleri için emniyete davet edildiklerini belirtti. MHP’li Belediye Meclis üyesi Faruk Demiraslan ve MHP Merkez İlçe Başkanı Bayram Çılgın’ın da emniyete çağrılan kişiler arasında yer aldığı ileri sürüldü.

'ŞİMDİLİK KONUŞMAYACAĞIM'

Belediyedeki operasyon sırasında makamında olan Belediye Başkanı MHP’li İsmail Ok, daha sonra kendi isteğiyle belediyeden ayrıldı. Böyle bir operasyonu beklediklerini söyleyen Başkan Ok "Ben şu an çok rahatım. Arkadaşlarıma da güveniyorum. Bu konuyla ilgili şu an için başka bir açıklama yapmayacağım" dedi.

Belediye Başkanı İsmail Ok’un 2011 yılında ölen babası Eyüp Ok için yaptığı hayır da soruşturma konusu olmuş, MHP’liler belediye önünde gerçekleştirdikleri eylemle bu olayı kınamıştı. Başkan Ok ise AK Parti hükümetini faşistlikle suçlamış, Başbakan Erdoğan’a da tepki göstermişti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;