MHP'li Şandır da slogan tartışmasına katıldı

MHP'li Şandır da slogan tartışmasına katıldı

04 Eylül 2009, Cuma 16:23
A A

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın sözleri ile başlayan "Güçlü ordu güçlü Türkiye" tartışmalarına tepki göstererek "Sayın Günay güçlü ordudan niye rahatsızlık duyuyor, anlamakta zorlanıyoruz" dedi.

Şandır Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın ’güçlü ordu güçlü Türkiye’ sözünü eleştirmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, Mehmet Şandır "Günay güçlü ordudan niye rahatsızlık duyuyor, bunu anlamakta zorlanıyoruz" dedi. Türkiye’nin çok sıkıntılı bir coğrafyada yaşadığını belirten Şandır, Türkiye’nin güçlü ordusu, güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ile güçlü sosyal ve toplumsal birliğinin, mutabakatının olması gerektiğini söyledi. Şandır, "Bunun bir parçası da ordudur. Ordunun güçlülüğünden rahatsızlık duymak bir devlet adamına yakışmamıştı" dedi.
Şandır, "Günay’ın ’Kenan Evren’in Cumhurbaşkanlığı sıfatı ve lojmanı elinden alınsın’ diye de bir görüşü oldu" şeklindeki bir soruya ise "Doğru, şık değil. Yaşanmış, geride kalmış hadiseleri eşelemenin kimseye bir faydası olmaz" karşılığını verdi.

ANKA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;