Microsoft, Apple ile Hemfikir! Apple

Apple ile Blu-ray teknolojisinin arkasındaki isimler arasında yaşanan düşmanlığa Microsoft da katıldı. Firmanın Blu-ray sayesinde Apple ile yakınlaşması bakın nasıl etkilere yol açıyor...

Cuma, 24 Eylül 2010 - 11:43

Microsoft, Apple ile Hemfikir! Apple

Microsoft ile Apple arasında bu sıralar romantik dakikalar yaşanıyor. Microsoft, düşmanımın düşmanı dostumdur deyimini yerle bir edecek bir strateji izlemeye başladı. Apple ile Blu-ray teknolojisinin arkasındaki isimler arasında yaşanan sürtüşmelere ve iki firmanın birbirine resti çekmesine Microsoft daha fazla sessiz kalamadı ve Blu-ray karşıtı firmalar arasındaki yerini aldı.

Böylece Microsoft, bir numaralı rakiplerinden biri olan Apple'ın düşmanını da düşman bellemiş oldu diyebiliriz. Microsoft UK'nin Xbox Departmanı müdürü Stephen McGill, bir röportajında Blu-ray için "Evet güzel bir dosya formatı olabilir fakat kullanıcılar DVD'den tamamen vazgeçtikleri anda, internet üzerinden indirilebilen içeriğe sarılacaktır. Blu-ray'in uzun ömürlü olduğunu düşünmek son derece saçma olur" dedi. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.