Microsoft Baskı Altında

Apple'ın sürekli hamleleri ve ardı ardına açılan telif davaları Microsoft'u son günlerde çok terletiyor, hissedarların baskısı artıyor.

Pazartesi, 26 Temmuz 2010 - 10:04

Microsoft Baskı Altında

Bill Gates'in önderliğini yaptığı Microsoft'un tüm elektronik dünyasını domine ettiği 2000 yılından beri, köprünün altından çok sular aktı: Firefox, tarayıcı sektöründe liderliği kaptı, Apple muhteşem dönüşü rüzgarı Bill Gates ve dostlarının tersine çevirdi, OpenOffice ve Linux gibi açık kaynak yazılımları ağırlıklarını hissettirdi, tekel karşıtı yasaları ihlal ettiği için Microsoft'a onlarca dava açıldı.

Firmaya yakın kaynaklar, şirket hissedarlarının son zamanlarda çok memnun olmadıkları yönünde bilgi veriyorlar. 2009 yılında, karın 15 milyar dolar seviyesinde azalması, Başkan Steve Ballmer'ın da epey canını sıkmış. Gelişmelere rağmen, yönetim kurulu Steve Ballmer'a tam destek veriyor; ancak yetkililerin, sürekli düşen pazar payları da göz önünde bulundurulursa, hayatlarının en parlak dönemlerini geçirmedikleri aşikar. Daha fazlası İçin ShiftDelete.Net adresini ziyaret edebilirsiniz.