Microsoft'tan Yeni Bir Office Duyurusu

Popüler yazılım firması Microsoft, bu akşam itibariyle Office 365 adını verdiği, kurumsal firmalar için hazırladığı cloud-based Office sürümünü duyurdu.

20 Ekim 2010, Çarşamba 15:00
A A

Microsoft bu akşam itibariyle bulut bilişim tabanlı yeni ver hizmetini dünyaya duyurdu. Yeni Office yazılımlarının bulut bilişim tabanına dayanan uygulaması olan bu yeni servisinin ismi Office 365. Microsoft Office platformuna eklenen yazılım böylece Office 2010 rüzgarının da son halkası oldu. Giriş seviyesi bulut bilişim yazılımı olarak piyasaya sürülecek olan Office 365, hem küçük hem de büyük çaptaki kurumsal işyerlerine hizmet edecek. Bünyesinde ise SharePoint Online, Exchange Online, Office ve Lync yazılımlarını barındıracak.

Tamamen tarayıcı tabanlı olacak olan kurumsal ofis çözümünün küçük işletmeler için olan versiyonu, aylık 6 Dolar gibi bir ücret ile hizmet verecek. Ayrıca büyük işletmeler için de aylık 24 Dolarlık bir paket mevcut. Bu pakette elektronik posta, sesli posta, giriş seviyesi sosyal ağ çözümleri, anlık mesajlaşma, extranet'ler, sesli ve görüntülü konferans da iş yerlerine hizmet verecek. Microsoft, Office 365'in test aşamasında olduğunu, 2011'in ortalarına gelmeden piyasaya süreceklerini umduklarını da sözlerine ekledi. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;