Microsoft'un umudu iOS 7!

Microsoft'un Windows Phone 8 için beklediği umut ışığı, beklemediği yerden geldi: iOS 7!

28 Kasım 2013, Perşembe 16:45
A A

Kısa süre önce yayınlanan iOS 7'nin yeni tasarımına özellikle iş dünyasından gelen tepkiler, Microsoft'u umutlandırdı. BlackBerry'den sonra iPhone'a geçiş yapan profesyoneller için iPhone'un daha fazla "iş odaklı" bir telefon haline gelmesi sık dile getirilen bir talepti.

ABI Research'ın yaptığı araştırmaya göre, iOS 7 ne yazık ki, profesyonellerin taleplerini tam anlamıyla karşılayabilmiş değil. Bu da, Windows Phone'un büyümek için önemli bir pazar olarak gördüğü profesyonel telefonlar alanında kalpleri kazanabilmesi için bir fırsat anlamına geliyor.

İş dünyasında iyi bilinen ve güven duyulan bir şirket olarak Microsft'un, profesyonel kullanıcıların ceplerine de girmesi zor bir iş değil. Microsoft'un, masa üstü ve laptop bilgisayarlarla entegre hale getireceği Windows Phone sistemi ve mobil uygulamaları, profesyonel kullanıcıları kolayca cezbedebilir.

ABI Research'a göre, 2018'e kadar olan dönemde iOS kullanımı yüzde 18 düzeyinde kalacakken Windows Phone'un yüzde 6'yı geçmesi bekleniyor. Windows telefonların güçlü olduğu Avrupa pazarı da bu gelişmenin çıkış noktası olacak gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemde Avrupa'da çok daha fazla sayıda profesyonelin elinde Windows Phone telefon görürsek, şaşırmayalım...

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;