Mide bulantısı canından etti

Muğla'da devrilen yolcu otobüsünde yaşamını yitiren Refiye Arslan'ın, kazadan kısa süre önce, oturduğu 24 numaralı koltuktan 'otobüs tutuyor' diyerek, otobüs kazalarında daha riskli olan en ön koltuğa geçtiği ortaya çıktı

21 Kasım 2012, Çarşamba 13:31
A A

İzmir’den Muğla’nın Fethiye İlçesi’ne giden Mehmet Karaağaç (32) yönetimindeki  yolcu otobüsü dün saat 13.00 sıralarında Ortaca, Kocabel Mevkii’nde, yağmurun kavganlaştırdığı yolda virajı alamayarak devrildi.

Kazada, yolculardan Refiye Arslan yaşamını yitirirken, Cihan Kavuklu (66), Nafize Gümüş (65), Arzu Bel (20), Uğur Tanrıverdi (20), Rabia Kuru (50) ve otobüsün muavinlerinden Okan Özdoğan (22) yaralandı. Otobüs şoförü Mehmet Karaağaç ise kazayı yara almadan atlattı.

1 NUMARALI KOLTUK

Yaralılar, ambulanslarla, Ortaca Devlet Hastanesi ve Özel Yücelen Hastanesi’nde tedaviye alındı. Kazanın ardından gözaltına alınan otobüs şoforü Karaağaç’ın polisteki ifadesinden kazada yaşamını yitiren Arslan’ın, İzmir’den otobüse bindiğinde 24 numaralı koltukta oturduğu, daha sonra kendisini otobüs tutuğunu söylemesi üzerine boşalan 1 numaralı koltuğa geçtiği ortaya çıktı.

Fethiye Cezaevi’nde yatan eşini ziyarete gittiği öğrenilen aslen Adanalı olan Arslan’ın cenazesi, bugün sabah saatlerinde kızı Lütfiye Pamukçu (35) ve diğer yakınları tarafından alınarak, toprağa verilmek üzere ailesinin bulunduğu İzmir’e götürüldü.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;