Milestone Android 2.1 İle Gelecek

Motorola'nın Androidli akıllı telefonu Milestone, yakın bir zamanda ülkemizde de satışa sunulacak. Bu cihazların yazılımsal anlamdaki özelliklerini merak ediyor musunuz?

Salı, 30 Mart 2010 - 16:50

Milestone Android 2.1 İle Gelecek

Motorola'nın Android işletim sistemine sahip akıllı telefonu Miletstone bir süre önce Avrupa'da meraklıları ile buluştu. Ülkemize gelişi biraz rötar yapan cihazın, yakın bir zamanda vitrinlerdeki yerini alacağı resmi ağızlar tarafından da doğrulanmıştı. Ancak Android işletim sisteminin eski bir versiyonu yüklü olarak Avrupa'da satışa çıkan cihaz, kullanıcılarının tepkisini çekmişti.

Amerikalı üretici söz verdiği gibi Milestone için güncel bir firmware versiyonu yayınlayacak. Cihaz yeni firmware sürümünün ardından Adroid 2.1 çekirdeğine kavuşacak. Ayrıca yeni cihazların da yeni firmware yüklü olarak kullanıcıların hizmetine sunulacağı gelen bilgiler arasında. Buradan hareketle Milestone'un ülkemizde de Android 2.1 yüklü olarak satışa çıkacağını tahmin etmek pek de güç olmasa gerek..

Ayrıca cihazın Google Earth başta olmak üzere birçok yazılımın güncel sürümleri ve lokalleştirilmiş yeni uygulamalar ile geleceği belirtiliyor.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net  sitesini ziyaret edebilirsiniz.