Milletvekilinin evini soydular

Ak Partili Özbayrak'ın, dördüzlerine gelen hediyeleri de çaldılar

16 Temmuz 2010, Cuma 12:10
A A

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Özbayrak’ın Ankara Çayyolu’ndaki evi soyuldu. 10 yaşında bir kız çocukları varken, 15 ay önce dünyaya gelen dördüz bebekleri nedeniyle, ‘En baba vekil’ diye anılan 50 yaşındaki Özbayrak'ın evine giren hırsız ya da hırsızların, milletvekilinin takım elbiselerinin yanı sıra dördüzlerine gelen hediyeleri, eşi 39 yaşındaki Selma Özbayrak'a ait elbise ve takıları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekiline hediye ettiği ‘değerli’ olduğu belirtilen kol saatini de götürdükleri ortaya çıktı.

Milletvekili Mustafa Özbayrak, geçen hafta içinde ailece Kırıkkale’de olduklarını, hafta başında ise Meclis toplantıları nedeniyle Ankara’ya geldiklerini söyledi. Özbayrak, evin yatak odasında elbise değiştirmek için dolabı açtığında, elbiselerinin yok olduğunu görünce hırsızlık olayının fark ettiklerini söyledi. Milletvekili Özbayrak olayı şöyle anlattı: “Hafta içinde ailece Kırıkkale’deydik. Hafta başında Meclis'te toplantılar olduğundan, sabah saatlerinde Ankara ya geldik. Hanımı ve çocukları eve bırakmak için geldiğimde üst kattaki odama çıktım. Etraf dağınık değildi. Ancak elbise değiştirmek için dolabı açtığımda açıkçası şok oldum. Ne kadar takım elbisem var ise hepsi çalınmış, o zaman anladım ki eve hırsız girmiş. Hemen polise haber verdik ama artık iş işten geçmişti. Cenabı hak hakkımızda hayırlısını versin, ne diyelim. Allah’tan çocuklarımız evde iken girmemişler, ya çocuklarımıza bir şey yapmaya kalksalardı ne yapardık.” 

‘DÖRDÜZLERE GELEN HEDİYELERİ DE ÇALMIŞLAR’ 

Evin boş olduğu günü fırsat bilen kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızların, Özbayrak’ın takım elbiselerini, eşinin günlük giydiği elbiseleri, takıları, bir dizüstü bilgisayarı, 15 aylık dördüzlere gelen küçük ve büyük hediyelerin tamamını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından milletvekiline hediye edilen ve ‘değerli’ olduğu belirtilen kol saatini çaldıkları belirlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, milletvekili Mustafa Özbayrak'ın evini soyanların yakalanması için çalışma başlattı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;