Milli güreşcinin tahliye pazarlığı

Antalya'da 23 yaşındaki G.C.'ye tecavüz etmekten tutuklu yargılanan milli güreşçi 24 yaşındaki Recep Çakır, tahliyesi halinde madalya sözü verdi

02 Aralık 2009, Çarşamba 17:41
A A

Hindistan’da 2007 yılında yapılan Ordulararası Askeri Olimpiyatlar’da dünya üçüncüsü olan ve Kırkpınar’da başpehlivanlık için güreşen Recep Çakır, memleketi Korkuteli’nde gördüğü, ancak hiç tanımadığı G.C.’ye aşık olmuş, üniversite mezunu genç kızı 2 Haziran 2008 günü annesi S.C.’nin yanında çarşıya çıktığı gün ormanlık alana kaçırmış, ereksiyon olmayı başaramayınca parmağı ile bekaretini bozmuştu.

Başpehlivan Çakır, yeğeni Emin Toksöz, arkadaşı Mehmet Hanedan, Osman Şefik Delioğlu ve olaya yardım eden Duraliler Köyü muhtarı Atilla Zeybek tutuklanmıştı.

Cebir, tehdit, hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli cinsel saldırı, mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel saldırı, silahla kasten yaralama, silahla tehdit, ruhsatsız silah satın alma, taşıma ve bulundurma suçlamasıyla haklarında 20 yıldan 35 yıla kadar hapis cezası istenen sanıklar, 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Bir önceki duruşma sırasında G.C.'nin avukatı Süleyman Çalıkuşu'na hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan güreşçi Recep Çakır, mahkeme heyetiyle tahliye pazarlığı yaptı.

Mahkeme heyeti genç kızın İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen raporun gelmediğini bu nedenle duruşmanın ertelenmesini isterken, sanığa söz verdi. Çakır, “Bir önceki duruşmada suç teşkil ettiğini bilmeden söylediğim sözlerden dolayı mahkeme heyetinden ve avukat Süleyman Çalıkuşu'ndan özür dilerim.

Efendim ben 19 aydır tutukluyum ve bildiğiniz gibi milli güreşçiyim. Cezaevinde antrenman bile yapamıyorum. Beni tahliye ederseniz Türkiye Cumhuriyeti'ni en iyi şekilde temsil edeceğim ve madalya getireceğim. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Soner KOCAER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;