Milli Piyango vatandaşın umudu

Büyük ikramiyenin 30 milyon TL olarak belirlendiği Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'ne bir ay olmasına rağmen, gişeler önünde şimdiden kuyruklar oluştu

02 Aralık 2009, Çarşamba 10:40
A A

Çekiliş için bilet almak isteyen vatandaşların bu yıl da en gözde mekanı, uğurlu olduğuna inandıkları Eminönü Bahçekapı’daki Nimet Abla bayisi oldu.

Eminönü’ndeki Nimet Abla Bahçekapı gişesinin sahibi Nimet Özden, geçen yıla göre ikramiyenin artması nedeniyle ilgilinin çok büyük olduğunu belirtti. Özellikle ekonomik kriz nedeniyle vatandaşların umutlarını yılbaşı biletine bağladığını dile getiren Özden, özellikle öğleden sonra yoğunluğun arttığını aktardı.

Bahçekapı Servet Gişesi çalışanı Yücel Kap ise özellikle ayın 15’inden sonra memurların maaşlarını almasından sonra ilginin daha da artacağını belirtti.

30 MİLYON TL İLE NELER YAPILABİLİR?

İstanbul Emlakçılar Derneği'nden alınan bilgiye göre, 30 milyon TL ile İstanbul’un en lüks semti olarak bilinen ve yüksek gelirli ailelerin yaşadığı nezih bir bölge olan Etiler’de 2 milyon TL’den yaklaşık 200 metrekare, 4 oda bir salon, ankastre mutfak, duşa kabin ve lüks bir yaşam konforu sunan 15, Bebek’te ise denizi gören ve tanesi 5 milyon TL’den 6 daire satın alabilirsiniz.

Eğer manzaraya ve konfora düşkünseniz manzarası Boğaz’a bakan 1 yalı ve bir yalının da yarısını alabilir ya da paranızı gayrimenkule yatırmak istiyorsanız tanesi 500 bin TL’den 200 metrekare 60 daire alabilirsiniz.

"Hayır ev almak istemiyorum. Hız ve marka düşkünüyüm" diyorsanız, dünyanın en pahalı otomobili olan Ferrari’den 30 milyon TL’ye, 336 bin Euro (759 bin TL) olanlarından 39, 510 bin Euro (1 milyon 356 bin 600 TL) olanlarından 20 tane almak mümkün.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;