Milli Takım A'dan Z'ye değişiyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, A'dan Z'ye tüm milli takım olgusunun yapılandırılacağını açıkladı

11 Ekim 2009, Pazar 18:03
A A

TFF Başkanı Mahmut Özgener, Belçika maçı öncesinde Fatih Terim ile istikrar konusunu sıklıkla konuştuklarını belirtirken, "Kendisinin müsabaka sonrasında almış olduğu istifa kararını televizyondan öğrendim. Bu karar, sayın Terim’in kendi kararıdır. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım, hocamızın kararını saygıyla karşıladık. Kendisi milli takımlarımıza büyük hizmetler vermiştir. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler için kendisine çok teşekkür ederiz" dedi.

2010 Dünya Kupası Grup Eleme karşılaşmalarının sona ermesiyle birlikte, milli takımların yepyeni bir döneme girdiğini dile getiren Özgener, şunları söyledi: "Göreve geldiğimiz günden beri her konuda olduğu gibi bu konuda da olaya günlük ve geçici bir yaklaşımla değil, sporun evrensel değerleri ve başarının bilimsel zorunlulukları boyutunda bakmaktayız.

YENİ DÖNEMDE ÇAĞDAŞ YAPILANMA
Konuyu bu boyutta değerlendirdiğimizde, gündemimiz, bir teknik direktör değişikliği değil, tamamen yeniden yapılanma ve A’dan Z’ye tüm milli takım olgumuzun yapılandırılmasıdır.

Bunun başında yer alacak teknik direktör konusunun da bu büyük planın önemli, ama sadece bir parçası olduğuna inanıyoruz. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız, yeni dönemin en sağlıklı ve çağdaş şekilde yapılandırılması için çalışmalarımızı başlattık. Gelişmeleri de önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşıyor olacağız."

'SORUN İSTİKRARSIZLIK DEĞİL'
(A) Milli Futbol Takımı’nın Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi organizasyonlarda elde etmiş olduğu çok büyük başarıların ardından, yaşamış olduğu hayal kırıklığı ve düşüşleri gözlemlemekte olduklarına da dikkat çeken Özgener, şöyle konuştu: "Bu da, başarılarımızın sürekliliği ve kalıcılığı ile ilgili önemli bir problemimiz olduğunu ortaya koyuyor.

Bu gerçeği doğru tanımlamak gerekirse, (İstikrar sorunu) olarak adlandırmanın yanlış olmayacağı düşüncesindeyim. Milli takımımız, dünya futbolu üzerinde önemli başarılar elde etmiş ama başarı çerçevesinde bir istikrarı maalesef yakalayamamıştır.

Yeni dönemde, futbol milli takımımızın ana hedefinin, bu istikrar sorununun ortadan kaldırılması yönünde yapılacak çalışmalar olması gerektiğine inanıyoruz."

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;