Milyarderler Kulübü İstanbul'da

İtalyan işadamı ve F 1 takımlarından Renault'nun eski patronu Flavio Briatore, dünyanın en önemli gece kulüplerinden Billionaire'i (milyarder) açmak üzere İstanbul'a geldi

24 Kasım 2009, Salı 13:17
A A

İlki İtalya’da Sardunya Adası’nda bulunan kulüp İstanbul Levent’te Azeri işadamı Mübariz Mansimov’un sahip olduğu Palmali Grubu tarafından yapılan Edition Oteli’nin çatı katında yer alacak.

Dünya jet sosyetesinin en önemli uğrak noktalarından biri olan Billionaire’in ikinci şubesini gelecek yıl nisan ayında İstanbul’da açmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Briatore, “İstanbul benim için heyecan veren bir şehir. Halen tasarım çalışmalarımız devam ediyor. Billionaire’in bu güzel kente farklı bir renk katacağına inanıyorum” dedi.

Palmali Grubu Başkan Yardımcısı Alaattin Aykaç Edition Hotel’e dünyanın sayılı markalarını getirdiklerine dikkat çekerek “Yedi yıldızlı, Edition Hotel Nisan 2010’da Cipriano restoran gibi dünya markalarıyla hizmete girecek. Kulüp, otelin en üst katında 2 bin metre kare alanda yer alacak” diye konuştu.

Palmali Grubu tarafından 2007 sonunda TMSF’den 93 milyon TL’ye alınan İstanbul Büyükdere’deki HSBC eski Genel Müdürlük binası, 80 odalı otel haline getiriliyor. Butik hizmet verecek bina, İstanbul’daki en büyük ve en lüks SPA’ya da sahip olacak.

Tolga ÖZEK-Asım GÜNEŞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;