Milyonlarca Android telefonu vuracak!

14 milyon Android cihazına bulaştığı tespit edilen CopyCat zararlısı keşfedildi! Peki CopyCat isimli bu virüs nasıl bulaşır, virüsün yetenekleri neler?

10 Temmuz 2017, Pazartesi 07:35
A A
Android dünyasını derinden sarsacak bir zararlı geçtiğimiz günlerde keşfedildi. Check Point isimli güvenlik firması bünyesinde çalışan güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen zararlı yaklaşık 14 milyon Android cihazına bulaşmış durumda.
 

8 MİLYON CİHAZI HACK'LEDİ


Bulaştığı 14 milyon cihazın 8 milyonunu hack'leyerek kontrolü altına alan virüs, 3.8 milyon cihaza reklam göstererek para kazanıyor. Ayrıca 4.4 milyon cihazda ise kayıtlı parolaları çalmak için hazır durumda bekliyor.

Oldukça yetenekli bu virüs Google Play Store'daki çeşitli uygulamalardan bulaşabiliyor. Bulaştığı cihazı hackleyerek tam kontrol yetkisini almayı hedefleyen virüs, bunu yapamadığı durumlarda ise reklam virüsüyle hackera para kazandırmayı amaçlıyor.
 

MARKET DIŞINDA ERİŞİLEBİLİR DURUMDA
Telefonunuza bulaştığında hacker'a bir şekilde kazanç sağlatan bu virüs, Google yetkililerine bildirildi. Zararlıyı içeren uygulamalar Google Play Store üzerinden kaldırıldı fakat market dışında hala erişilebilir durumda.

Hacker'a yaklaşık 1.5 milyon dolar kazandırdığı tahmin edilen virüsün, kimin tarafından yazıldığı araştırılıyor. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;