Milyonlarca dolarlık benzersiz hediyeler

Pazar, 19 Aralık 2010 - 05:00

Milyonlarca dolarlık benzersiz hediyeler

Yılbaşı’nın yaklaşması demek; sevdiklerimize alacağımız en güzel ve en anlamlı hediyenin de telaşına düşmemiz demek... Tabii kişiye göre, kişiye özel bir hediye vermek herkesin tercihi. Lüks stil dergisi Robb Report, Aralık özel sayısını ‘benzersiz hediyeler’e ayırdı. Biz de her biri ciddi servet tutarındaki bu hediyelere uzaktan da olsa bakıp ‘bana verilse hangisini seçerdim?’ diye hayal kurmanız için yayınlıyoruz...

BUGATTİ PAKETİ:

Bugatti lüksün, zenginliğin tavan yaptığı otomobil olarak bilinir. Klasik bir Bugatti otomobilin satışa çıkması çok ses getiren bir gelişmedir. Bugatti 1936’da bu çok özel otomobilden sadece 48 adet üretmişti. Yeni versiyonu ise 30 adet üretilecek. Klasik 1936 Bugatti Type 57SC, 2011 Bugatti Veyron otomobiller ile dünyanın en iyi otomobiline ithafen üretilen Parmigiani Bugatti Super Sport saatten oluşan üçlü paketin fiyatı 9.78 milyon dolardan (yaklaşık 15 milyon TL) başlıyor.

KUZEY SULARINA YOLCULUK:

Hediyenin sahibi, 9 arkadaşıyla Aquos Yachts’ın 45 metrelik lüks teknesi Big Fish’le gelecek yaz Kuzey Buz Denizi’nde buz dalışı yapabilecek ve daha önce insan eli değlmemiş nehirlerde balık avlayacak. Yatın 13 kişilik mürettebatı arasında bir buz pilotu ve spa uzmanının yanı sıra bir doğa bilimci ve dalış eğitmeni de yer alıyor. Beş lüks kamaralı, mobilyaları ünlü tasarımcı Philippe Starck imzalı bu lüks yatla maceralı yolculuğun bitiminde, bu müthiş yatın 50 metrelik kardeşi kendisine teslim edilecek. Tabii bu hediyeyi alması için onu seven birinin 44 milyon dolar (66 milyon TL) ödemesi gerekiyor.

EVDE TEMA PARKI:

Evinizin bahçesinde muhteşem bir eğlence parkı istemez miydiniz? Gerçek boyutlu çelik eğlence treni, heyecan dolu ünlü eğlence parklarında ne varsa isteğe bağlı olarak aynıları, atlı karıncalar, gösteri fıskiyesi, eğlence evleri, kısaca şekerleme tadında bir dünya. Güzel hediye; fiyatı ise 20 milyon dolar yani 30.1 milyon TL ve yıllık bakım ücretleri.

ASLAN KURTARMA OPERASYONU:

National Geographic alan araştırmacıları Dereck ve Joubert liderliğindeki ‘aslan soyunu tükenmekten kurtarma’ gezisinde yer alma fırsatınız olsun ister misiniz? 11 Afrika ülkesini kapsayan özel uçak ve helikopterlerle yapılacak 2 kişilik gezi. Gerçek bir bilimsel araştırmaya hem sponsor olmak hem de Afrika’nın özgün doğasında üç ay sürecek ve tarihe geçecek bu araştırma gezisini gerçekleştirmenin karşılığı 1.75 milyon dolar yani 2 milyon 63 bin TL.

KAYIP KADEH

17’nci yüzyılda batan Santa Margarita gemisinden som altın bir kadeh. Kesinlikle ‘hazine sandığı’nın en nadide parçalarından. Döneminin nadir örneklerinden olan bu som altın kadeh, bir dalgıç tarafından Amerika- Key West açıklarında bulunmuş. Yaklaşık 400 yıl denizin altında kalan kadeh bulunduktan sonra korumaya alınmış. Fiyatı 1.3 milyon dolar yani 1 milyon 96 bin TL. Evde sadece bir aksesuar olarak düşünsenize...

MİNİ DENİZALTI:

Bu iki kişilik denizaltı türünün tek örneği. Bu hediyenin sahibi ve bir misafiri önce Bahamalar’da üç gün eğitim alacak. Sonra da bir denizaltıyla okyanusta yaşayacak en mükemmel deneyimlerden birini gerçekleştirecek. Denizin yaklaşık bir mil derinlerinde sualtı yaşamının nadir canlılarını keşfedecek. 1.6 milyon dolarlık (yaklaşık 2.5 milyon TL) bir hediye.

HAVADA EĞLENCE:

2.5 milyon dolarlık (3 milyon 76 bin TL) çılgın bir hediye. Hediye sahibi ve 7 arkadaşı, daha önce hiçbir sivilin yaşamadığı bir macera yaşayacak. Önce 4 günlük hava savaşı eğitimi alacaklar. Ardından savaş jetleriyle dörde dört yapılan it dalaşı deneyimi kazanacaklar. Ve artık kendi Aero L-39 Albatros savaş uçaklarıyla uçma zamanı gelmiş olacak. Üstelik bütün bunlar profesyonel şekilde kameraya çekilecek, kendi savaş filminizi ömür boyu izleyeceksiniz.

KIRMIZI ELMAS:

Doğada nadir bulunan kırmızı elmaslar Leviev’in New York’taki atölyesinde kesilmiş ve orijinal bir set haline getirilmiş. Ortaya 13 doğal kırmızı elmas ve iki yüzükten oluşan bir koleksiyon çıkmış. Yüzüklerde neredeyse 15 karatlık nitelikli beyaz pırlantalar da kullanılmış. Bu koleksiyon şimdi 15 milyon dolardan (22 milyon 56 bin TL) başlayan fiyatlarla müşterisini bekliyor.

2