Mina Başaran'ın Instagram'ı ailesi tarafından kapatıldı (Mina Başaran kimdir?)

İşadamı Hüseyin Başaran'ın 14 Nisan'da evlenecek olan kızı Mina, bekarlığa veda partisi için 7 kız arkadaşıyla birlikte özel jetiyle Dubai'ye gitmişti. İstanbul'a dönüşte jet, İran'da dağa çakıldı. 3'ü mürettebat 11 kadın öldü. Facianın ardından Mine Başaran'ın fotoğraflarının kullanılmaması için Instagram hesabı ailesi tarafından kapatıldı

12 Mart 2018, Pazartesi 11:55
A A
Başaran Yatırım Holding'in sahibi Hüseyin Başaran'ın kızı Mina (28), 2 yıldır aşk yaşadığı Metprint Baskı Sistemleri'nin sahibi Murat Gezer ile 20 Ekim'de istanbul Tepebaşı’ndaki gece kulübü Soho House'ta nişanlanmıştı. Çift 14 nisan’da Çırağan Sarayı'nda evlenecekti.Mina Başaran'ın nişanlısı Murat Gezer kimdir? 14 Nisan'da evleneceklerdi!


16.41'DE HAVALANDI

Mina Başaran, en yakın 7 kız arkadaşı ile birlikte bekarlığa veda eğlencesi yapmak için 3 gün önce özel jetiyle Dubai'ye gitti. Hafta sonunu Dubai'de geçirdiler. Dün istanbul'a döneceklerdi. içinde 2 pilot, 1 hostes ve 8 arkadaşın olduğu iş jeti 16.41'de Dubai'deki Şarika Havalimanı'ndan kalktı.


Mina Başaran ve arkadaşları perşembe sabahı İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kalkıştan önce bu pozu vermişti.

ALÇALMASI GEREKİYORDU

Uçak 17.00 civarında iran Hava Sahası'na girdi. iddiaya göre; jette kabin basıncı düştü. İçeride oksijen oranı düştüğü için pilotun acil alçalması gerekliydi. Ancak bölge dağlıktı ve sağanak yağış yüzünden görüş mesafesi kısıtlıydı. Jet 17.40'da Shahrekord şehri yakınlarında dağa çakıldı.


One&Only Royal Mirage Dubai'de kalan 8 arkadaş cuma günü hep birlikte bu fotoğrafı çektirip Instagram'da paylaştılar. Bu kare son fotoğrafları oldu.

TARİHE GEÇEN FACİA

Olay yerine 4 saatte ancak ulaşılabildi. İran Acil Yardım Kurumu, ölen 11 kişinin kimliklerinin belirlenmesi için DNA testinin gerekli olduğunu açıkladı. 10 kişinin cenazesine ulaşıldı, 1 kayıp kişi ise aranıyor. İran resmi ajansı düşen jetin kara kutusunun bulunduğunu açıkladı.


Mina Başaran ve 7 arkadaşının öldüğü kazada uçağın enkazı bulundu! İşte ilk fotoğraf


Bu facia, Türk sivil havacılığındaki ilk ölümlü iş jeti kazası oldu.


İran'da düşen uçağın pilotu Melike Kuvvet'in büyük dramı!


MİNA BAŞARAN'IN SON RÖPORTAJI:
Mine Başaran ve arkadaşlarından geriye bu kareler kaldı


BAŞARAN HOLDİNG'İN VELİAHTIYDI

Mina Başaran, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra İngiltere'deki European Business School'da master yaptı. 2014'te gıda, finans, inşaat, turizm ve yatçılık alanında faaliyet gösteren Başaran Grubu'nun Yönetim Kurulu'na girdi. Babası Hüseyin Başaran'ın en büyük yardımcısıydı.


Başaran Holding kimin? Hüseyin Başaran kimdir?

Aslıhan Doğan'dan Mina Başaran'ın ölümünü sakladılar


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;