Mina Başaran kimdir? Başaran Holding'in sahibi Hüseyin Başaran kimdir?

İş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran'ın da içinde olduğu özel jet İran'da düştü. Düşen jetin Başaran Holding'e ait olan C-TRB Challenger 604 modeli olduğu öğrenildi. Peki, uçak kazasında hayatını kaybeden Başaran Holding veliahtı Mina Başaran kimdir? Babası iş adamı Hüseyin Başaran kimdir?

11 Mart 2018, Pazar 20:01
A A
Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye dönen uçağın İran’ın güneybatısındaki Çaharmahal ve Bahtiyari Eyaleti yakınlarında düştüğü belirtildi. İçinde iş adamı Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran’ın da olduğu öğrenildi. Mina Başaran'ın arkadaşlarıyla birlikte Şarjah'dan bekarlığa veda partisinden döndüğü ortaya çıktı. Peki Mina Başaran kimdir? Başaran Holding sahibi iş adamı Hüseyin Başaran kimdir?

HÜSEYİN BAŞARAN KİMDİR?


Trabzon doğumlu olan Hüseyin Başaran, farklı sektörlerde faaliyet gösteren Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Bir dönem Trabzonspor Asbaşkanlığı yapan Hüseyin Başaran evli ve 2 çocuk sahibidir.

Emlaksayfasi.com.tr yer alan bilgilere göre, farklı sektörlerde başarılı projeleri hayata geçirerek büyüyen ve 25 yıldan bu yana birçok yatırıma imza atan Başaran Yatırım Holding, şu an üçüncü kuşak temsilcisi olan Hüseyin Başaran tarafından yönetilmektedir. İlk olarak fındık ticareti ile faaliyetine başlayan Başaran Entegre, kısa sürede Türkiye’nin önde gelen entegre fındık işleme tesisine sahip olmuştur.

Günümüzde Gıda’nın yanı sıra Yatçılık, Finans, İnşaat, Turizm, Havacılık, Çimento ve Enerji olmak üzere farklı sektörlere de yatırımlarına devam eden Başaran Holding, Hüseyin Başaran’ın Başkanlığında; Ramada Resort Bodrum ve Ramada Plaza Trabzon ile turizm yatırımları gerçekleştirmiştir.


MİNA BAŞARAN KİMDİR?


Başaran Ailesi’nin iki çocuğundan biri olan ve eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde alarak, Londra’da master yapan Mina Başaran hırslı ve yetenekli yapısıyla dikkat çekiyor. 2013 yılında Başaran Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.


Başaran Holding'e ait uçak İran’da düştü

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;