Mina Başaran ve 7 arkadaşının öldüğü kazada flaş gelişme! Cenazeler dağdan böyle indirildi

Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a giden Başaran Yatırım Holding'e ait özel jet düştü. 3'ü mürettebat 11 kadın hayatını kaybetti. Jette Hüseyin Başaran'ın  bekarlığa veda partisinden dönen kızı Mina Başaran ve 7 arkadaşı vardı. Olay yerinden ilk fotoğraflar geldi. Cenazeler uçağın düştüğü tepeden indirildi. Öte yandan uçağın kara kutusunun ve motorunun fotoğrafları paylaşıldı

12 Mart 2018, Pazartesi 12:16
A A

İş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran'ı ve arkadaşlarını Dubai'deki bekarlığa veda partisinden İstanbul'a getiren uçağın düşmesinin ardından enkazın görüntüleri ortaya çıktı.

Dün İran'da kaza geçiren TC-TRB kuyruk tescilli uçağın kara kutusunun ve motorunun fotoğrafları paylaşıldı.

Kara kutuda yapılacak inceleme sonrası olayın asıl sebebinin ortaya çıkması bekleniyor.*Kara kutu, Halk arasında "kara kutu" olarak bilinen ve uçuş esnasında bir uçakta belli verileri kaydetmeye yarayan araçtır. Hava olayları ve kazalarının soruşturulmasında kolaylık sağlaması amacıyla hava taşıtlarında bulunmaktadır.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.